گلکسی اس 9 سامسونگ احتمالا در دی ماه رونمایی می‌شود

گلکسی اس 9

گلکسی اس 9 سامسونگ احتمالا در دی ماه رونمایی می‌شود

طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از کشور کره، گوشی گلکسی اس 9 سامسونگ (Samsung Galaxy S9) احتمالا به جهت رقابت با آیفون‌های جدید اپل در دی ماه رونمایی می‌شود.

ساعاتی پیش گزارشی از منایع کره‌ای مبنی بر آغاز کار مهندسان اپل برای طراحی آیفون‌های سال آینده و عرضه گوشی 6.46 اینچی منتشر شد. بدین ترتیب به نظر می‌رسد اهالی کوپرتینو کار خود را زودتر از همیشه آغاز کرده‌اند و سال آینده آیفون 9 و آیفون 9 پلاس در ابعاد حدود 6 اینچ رونمایی می‌شوند. حالا پس از انتشار این اخبار، منابع کره‌ای از رونمایی زودهنگام گلکسی اس 9 در دی ماه سال جاری خبر دادند. دلیل بروز احتمالی این مهم رقابت هرچه سریعتر با آیفون‌های جدید و منحصر به فرد اپل است.

به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد تولید پنل‌های OLED گوشی گلکسی اس 9 را از آبان ماه آغاز کند، تقریبا دو ماه زودتر از موعد همیشگی. با اینکه همیشه شاهد رونمایی از پرچمداران سری اس در بازه فروردین و اردیبهشت بودیم، اما در صورت صحیح بودن این شایعات، Galaxy S9 سامسونگ زودتر از موعد روانه بازار می‌شود.

در این گزارش ذکر شده است که در طراحی و تولید پرچمداران جدید، ابتدا پنل‌های صفحه نمایش تولید و آماده می‌شوند و سپس قطعات دیگر گرد‌آوری شده و محصول نهایی آماده فروش خواهد شد؛ این پروسه پس از آماده شدن پنل‌های OLE، حدود دو الی سه ماه به طول می‌انجامد. از آنجایی که صفحات گلکسی اس 8 در ژانویه آماده شدند و سپس سه ماه بعد و در ماه مارس این محصول معرفی شد، منابع این گزارش معتقدند این بازه زمانی دو الی سه ماهه برای گلکسی اس 9 هم تکرار می‌شود.

از آنجایی که گفته می‌شود خانواده اس 9 سامسونگ با همان پنل‌های 5.77 و 6.22 اینچی نسل قبلی روانه بازار می‌شوند، باور کردن این گزارش مبنی بر عرضه زودهنگام محصولات سال بعد آنچنان سخت نیست. بدین ترتیب تنها تلاش‌های مهندسان کره‌ای بر روی پردازنده و قرار دادن دوربین دوگانه در پرچمدار بعدی متمرکز خواهد بود.

اما دلیل اصلی این عجله سران کره‌ای برای عرضه گلکسی اس 9 چیست؟ کارشناسان معتقدند دلیل اصلی این موضوع رونمایی از محصول جدید کمپانی اپل به نام آیفون 8 (Apple iPhone 8) است. سامسونگ نمی‌خواهد به سادگی بخش اعظمی از بازار را از دست داده و عقب بیوفتد.

1396-06-12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *