آمار فروش گوشی های سونی همچنان ناامیدکننده است

آمار فروش گوشی های سونی

آمار فروش گوشی های سونی همچنان ناامیدکننده است

کمپانی سونی در دوران خوشی به سر می‌برد و سران آن برای سه ماهه چهارم سال 2018، انتظار رکوردشکنی در میزان سودآوری را دارند؛ اما شاخه موبایل این کمپانی وضعیت متفاوتی دارد. آمار فروش گوشی های سونی نگران‌کننده است و هیچ امیدی هم به تغییر شرایط در آینده نزدیک نیست.

بر اساس آمار رسمی اعلام شده، میزان فروش گوشی های سونی در سه ماهه منتهی به سی‌ام سپتامبر سال جاری، تنها 1.6 میلیون دستگاه بوده است. این رقم، کاهش شدیدی را نسبت به فروش 1.8 میلیون واحدی در مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. حتی در سه ماهه دوم امسال نیز، سونی 400 هزار گوشی بیشتر فروخته بود.

این میزان فروش در مجموع، درآمد 1 میلیارد دلاری را عاید کمپانی کرد؛ اما با وجود اتخاذ تمهیدات بسیار برای کاهش هزینه‌ها، باز هم سونی زیان‌دهی شاخه موبایل خود را بیش از رقم پیش‌بینی شده‌ی 265 میلیون دلاری گزارش کرده است. علت را هم می‌توان به کاهش فروش گوشی های سونی در اروپا، آمریکای لاتین و خاورمیانه نسبت داد.

آمار فروش گوشی های سونی

تا پایان سال 2020، چشم‌انداز روشنی برای افزایش فروش گوشی های سونی وجود ندارد

این موضوع بار دیگر غول ژاپنی را به تجدید نظر در پیش‌بینی‌های خود واداشت. در ابتدا برای سال مالی منتهی به مارس 2019، سونی انتظار عرضه‌ 10 میلیون گوشی هوشمند به بازار را داشت؛ ولی در ماه جولای پیش‌بینی خود را تلطیف کرد و این رقم را به 9 میلیون دستگاه کاهش داد.

اندکی بعد اما باز هم ناگزیر به تجدید نظر و هدف‌گذاری روی 7 میلیون دستگاه شد. حالا شاخه موبایل سونی، انتظار ثبت رکورد تازه‌ای در زیان‌دهی به مبلغ 841 میلیون دلار را دارد که حدود سه برابر بیشتر از رقم پیش‌بینی شده‌ی قبلی است.

پیش‌تر مقامات سونی امیدوار بودند که با تکیه بر تکنولوژی 5G از اواخر سال 2019 یا ابتدای 2020، به وضعیت فروش گوشی های هوشمند خود سر و سامان دهند؛ اما در حال حاضر، این کمپانی حداقل تا پایان سال 2020 امیدی به بهبود شرایط ندارد. در ضمن سونی اعلام کرده است که هزینه‌های عملیاتی مرتبط با تجارت موبایل خود را تا 50 درصد کاهش خواهد داد.

1397-08-09

دیدگاهتان را بنویسید