آگهی‌های غیراخلاقی حذف نشوند، اپلیکیشن دیوار فیلتر می‌شود

اپلیکیشن دیوار

آگهی‌های غیراخلاقی حذف نشوند، اپلیکیشن دیوار فیلتر می‌شود

معاون دادستانی در امور فضای مجازی به مدیران اپلیکیشن دیوار هشدار داد اگر تا چند روز آینده آگهی‌های هنجارشکن و غیر اخلاقی حذف نشود، این اپلیکیشن فیلتر خواهد شد.

چند روز پیش گزارشی با عنوان «دیوار هنجارشکن» در یکی از روزنامه‌ها منتشر شد که در آن به انتشار آگهی‌های غیراخلاقی و هنجارشکنانه در اپلیکیشن دیوار انتقاد شده بود. اکنون معاون دادستانی از ورود به این ماجرا و دادن اخطارهای لازم به مدیران این اپلیکیشن خبر داد. به گفته معاون دادستانی در امور فضای مجازی در روزهای اخیر گزارش‌هایی مبنی بر درج آگهی‌های غیراخلاقی در اپلیکیشن دیوار به دستگاه قضایی رسیده و به همین دلیل پس از بررسی مستندات به مدیران این اپلیکیشن اخطار داده خواهد شد تا از تایید و انتشار این‌گونه آگهی‌ها خودداری شود. چنانچه خلاف دستور عمل شود، قطعا برای فیلتر کردن دیوار اقدام خواهد شد.

اپلیکیشن دیوار

مهلت 72 ساعته به مدیران اپلیکیشن دیوار

قاضی جاویدنیا در این باره تاکید کرد که از پلیس فتا خواسته شده تا اگر ظرف مدت 72 ساعت آینده، مدیران اپلیکیشن دیوار برای حذف آگهی‌های مذکور اقدامی انجام ندهند، موضوع را به دادستانی گزارش دهند تا دستور فیلترینگ آن صادر شود. رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی نیز با تایید خبر دستور معاون دادستانی در مورد اپلیکیشن دیوار، اعلام کرد که پلیس طبق قانون، موضوع را در دستور کار خود قرار می‌دهد و گزارش اقدامات انجام شده را به دستگاه قضایی ارسال خواهد کرد.

سرهنگ جهانشیری در ادامه از شناسایی و دستگیری چند تن از عوامل انتشار آگهی‌های غیراخلاقی و هنجارشکنانه در برخی اپلیکیشن‌ها خبر داد و اضافه کرد:

این افراد با درج آگهی‌های هنجارشکن در این اپلیکیشن‌ها به دنبال سوءاستفاده غیراخلاقی بودند. در هنگام بررسی آگهی‌های درج شده در سایت‌های واسطه اینترنتی توسط کارشناسان پلیس فتا، با آگهی‌هایی روبرو شدیم که در قالب کمک‌رسانی به دنبال اهداف غیراخلاقی دیگری بودند. به این ترتیب با هماهنگی مقام قضایی، تعدادی از افرادی که با درج آگهی کمک و حمایت از زنان بیوه و بی سرپرست و غیره، به دنبال رسیدن به مقاصد غیراخلاقی خود بودند را شناسایی و دستگیر کردیم.

اپلیکیشن دیوار

سرهنگ جهانشیری همچنین  به وجود پرونده‌های کلاهبرداری مالی در برخی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها واسطه‌گر اینترنتی اشاره کرد که در تمام آن‌ها، مشتری با بی‌توجهی به هشدارهای پلیس فتا، به فروشنده اعتماد و مبالغی را به حساب وی واریز کرده و بدون دریافت کالا یا خدمات، مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند. به گفته رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی،  با توجه به رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات و گسترش فعالیت‌های اینترنتی، افراد باید دقت لازم را در زمان دریافت خدمات اینترنتی داشته باشند تا قربانی اهداف شوم کلاهبرداران نشوند.

1396-04-25

دیدگاهتان را بنویسید