آیا خرید سهام فرمول یک توسط اپل حقیقت دارد؟

فرمول یک

آیا خرید سهام فرمول یک توسط اپل حقیقت دارد؟

مدت‌هاست که از ورود اپل به صنعت خودروسازی می‌شنویم اما شاید کم‌تر احتمالی داده می‌شد روزی کوپرتیونیتی‌ها برای خرید حق تجاری و سهام رقابت‌های فرمول یک اقدام کنند. برای کسب جزئیات بیش‌تر از این شایعات، با گجت نیوز همراه شوید.

طی چند روز اخیر، شایعات زیادی پیرامون فرمول یک، رسانه‌ها را درگیر کرده که طی آن‌ها، احتمالاتی برای خرید حقوق تجاری این مسابقات توسط اپل به وجود آمده است. اگر این موضوع صحت داشته باشد، پیش از اینکه خودروی اپل را بر سطح جاده‌ها ببینیم، شاهد ورود قانونی این شرکت، به یکی از پرهیجان‌ترین مسابقات خودرورانی خواهیم بود.

خریداری سهام مسابقات فرمول یک که در حال حاضر اکثریت آن متعلق به شرکت CVC است، به مباحث داغ و حاشیه‌ساز این روزهای دنیای اتومبیلرانی جهان بدل شده است؛ اما این اولین بار است که نام کمپانی نامدار گوشی‌های آیفون در این اخبار یاد شده‌اند.

شایعات مذکور، هفته‌ی پیش و پس از گزارش یکی از وبلاگ نویسان نام آشنای فرمول یک شروع شده‌اند؛ اما رسانه‌های فناورانه بین‌المللی به این موضوع با دید شک و تردید واکنش نشان داده‌اند.

نشریه‌ی Apple Insider در جواب به این بلاگر، شایعات را ناقص و فاقد جزییات بیش‌تر دانسته و بدین ترتیب، گفته‌های وی اعتبار قانونی ندارد و قابل استناد نیست.

علاوه بر آن، Business Insider نیز موضوع یاد شده را بی‌پایه و اساس خواند و گفت گه در حال حاضر هیچ مدرک معتبری برای اثبات این شایعات وجود ندارد.

فرمول یک

از طرف مقابل، می‌توان دلایل متعددی برای اثبات اقدام اپل پیدا کرد. خرید سهام فرمول یک می‌تواند کمک بزرگی به پروژه‌ی تایتان این شرکت برای تولید خودرو باشد. در همین حال، به دست آوردن کنترل یکی از معتبرترین ورزش‌های جهان مثل فرمول یک، می‌تواند کمک شایانی به اپل در ارتقای سرویس تلویزیونی‌اش نیز ایجاد کند.

هم اکنون، بیانیه‌ای رسمی از سوی مقامات اپل و مسئولین مسابقات فرمول یک منتشر نشده؛ اما اگر چنین خبری صحت داشته باشد، باید آن را نخستین اقدام اپل برای ورود به ورزش حرفه‌ای دانست. نظر شما در این خصوص چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید