آیا پوکمون گو به ساعت‌های هوشمند اندرویدی می‌آید؟

پوکمون گو

آیا پوکمون گو به ساعت‌های هوشمند اندرویدی می‌آید؟

پوکمون گو (Pokemon Go) یکی از پرطرفدارترین عناوین بازی موبایلی در سراسر دنیاست و افراد زیادی با دستگاه‌های مختلف اوقات فراغت خود را به اجرای این بازی اختصاص می‌دهند. اما آیا امکان اجرای پوکمون گو روی ساعت‌های هوشمند اندرویدی نیز فراهم خواهد شد؟

هفته گذشته و در جریان مراسم معرفی آیفون 7 (iPhone 7)، اپل از نسل جدید ساعت‌های هوشمند خود با سیستم عامل واچ او اس 3 (watchOS 3) نیز رونمایی کرد. نکته‌ای که مدیران اپل به آن تاکید داشتند، امکان اجرای بازی پوکمون گو روی اپل واچ جدید بود که البته همگان را به هیجان آورد. مسلما پیدا کردن پوکمون‌ها با استفاده از ساعت هوشمند بسیار آسان‌تر صورت می‌گیرد و راحتی بیشتری برای کاربر به ارمغان خواهد آورد.

پوکمون گو

پوکمون گو به اندروید ور می‌آید، اما نه به زودی

تعداد کاربران ساعت‌های هوشمند اندرویدی بیشتر از کاربران اپل واچ است، بنابراین حجم عظیمی از مردم از عدم امکان اجرای پوکمون گو روی دستگاهشان ناراحت هستند. اما در حالی که هیچ خبری در رابطه با عرضه این بازی برای سایر گجت‌های پوشیدنی به گوش نمی‌رسید، تعدادی از اعضای Pokemon Hub با دسترسی به منبع اطلاعات پوکمون گو، نشانه‌هایی مبنی بر تولید نسخه اندروید ور (Android Wear) این بازی یافتند.

در منبع داده‌های این بازی، چندین مدرک برای عرضه پر طرفدارترین بازی دنیا برای اندروید پوشیدنی پیدا شده است و کاربران ساعت‌های هوشمند اندرویدی را به اجرای این بازی روی دیوایسشان امیدوار می‌سازد؛ اما متاسفانه اطلاعی درباره نسخه اندروید ور دستگاه و سازگاری‌های آن وجود ندارد.

همچنین هنوز زمان آماده شدن نسخه پوشیدنی پوکمون گو مشخص نیست و ممکن است این پروژه در مراحل ابتدایی قرار داشته باشد. کمپانی سازنده این بازی، یعنی نیانتیک (Niantic) نیز هیچ بیانیه رسمی در رابطه با ورژن جدید پوکمون گو نداشته است. به نظر می‌رسد این بازی ژاپنی فعلا در انحصار اپل واچ‌ها خواهد بود و پس از مدتی، برای سایر ساعت‌های هوشمند نیز عرضه خواهد شد.

1395-06-24

دیدگاهتان را بنویسید