آیا گوشی گلکسی اس 8 دارای رزولوشن UHD و دوربین دوگانه خواهد بود؟

گوشی گلکسی اس 8

آیا گوشی گلکسی اس 8 دارای رزولوشن UHD و دوربین دوگانه خواهد بود؟

طبق آخرین شایعاتی که به دستمان رسیده احتمال دارد در پرچم‌دار بعدی سامسونگ، گوشی گلکسی اس 8 (Galaxy S8)، شاهد بهره گرفتن از رزولوشن 4K یا UHD و همچنین ترکیب دوربین دوگانه در پشت آن باشیم.

هرچند برای رونمایی از گوشی گلکسی اس 8 زمان بسیاری مانده و احتمالا باید تا اسفند ماه صبر کرد؛ اما شایعاتی از چین به گوشمان می‌رسد که گویا قرار است در پشت پرچم‌دار بعدی سامسونگ از یک ماژول دوگانه‌ی دوربین استفاده شود. طبق شایعات، این قطعات توسط یکی از زیرمجموعه‌های سامسونگ به نام سامسونگ موتورز (Semco) ساخته خواهد شد.

گوشی گلکسی اس 8 مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون 830 خواهد بود

البته این تنها اخباری که در مورد گوشی گلکسی اس 8 منتشر شده نیست بلکه به دلیل افزایش محبوبیت واقعیت مجازی، سامسونگ قصد دارد در پرچم‌دار جدید خود از نمایشگری با رزولوشن 4K استفاده کند؛ البته باید در نظر داشت که چنین صفحه‌ای میزان مصرف باتری را نیز به شدت افزایش خواهد داد و باید دید که سامسونگ برای کاهش مصرف آن و همچنین افزایش ظرفیت باتری گلکسی S8 چه برنامه‌هایی در نظر دارد.

طبیعتا گوشی گلکسی اس 8 باید از یک تراشه‌ی قدرتمند مانند اسنپدراگون 830 بهره ببرد که گفته شده قرار است این چیپست که نقش پرچم‌دار کمپانی کوالکام در سال 2017 را خواهد داشت با پروسه‌ی ساخت 10 نانومتری ساخته شود. انتظار می‌رود که این تراشه نسبت به اسنپدراگون 820 میزان کمتری انرژی مصرف کرده و همچنین عملکرد به مراتب بهتری نیز داشته باشد.

جالب است بدانید که تراشه‌ی اسنپدراگون 830 که قرار است شاهد استفاده شدن آن در گوشی گلکسی اس 8 باشیم از 8 هسته‌ای Kryo بهره خواهد برد و این در حالی است که جد آن یعنی چیپست اسنپدراگون 820 تنها 4 هسته‌ای Kryo را یدک می‌کشد.

در حال حاضر هنوز اطلاع چندانی در مورد دیگر مشخصات گوشی گلکسی اس 8 در اختیار نداریم و نمی‌دانیم که آیا این تلفن هوشمند نیز مانند گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج از قابلیت ضدآب بودن بهره می‌برد یا خیر. در هر صورت باید گفت که می‌توانیم انتظار معرفی شدن یک محصول شگفت انگیز را در آینده داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید