آیفون بعدی به جای دکمه هوم از یک منطقه‌ی عملگرا برخوردار است

آیفون بعدی به جای دکمه هوم از یک منطقه‌ی عملگرا برخوردار خواهد بود

آیفون بعدی به جای دکمه هوم از یک منطقه‌ی عملگرا برخوردار خواهد بود

مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo)، آنالیزور برجسته‌ی موسسه‌ی تحقیقاتی KGI، بار دیگر درباره‌ی مشخصات آیفون بعدی اپل صحبت کرده است و این بار با تمرکز بر روی قسمت پایینی این اسمارت فون، از حذف دکمه‌ی هوم فیزیکی در این نسل خبر داده است؛ اتفاقی که از هر زمان دیگری امکان عملی شدن آن بالاتر است و احتمالا برای اولین بار در تاریخ پرچمداران این برند کوپرتینویی شاهد آن خواهیم بود.

البته حذف دکمه‌ی هوم قرار نیست که به طور کامل انجام بگیرد، بلکه احتمالا قابلیت‌های این دکمه، در یک حالت مجازی و بر روی نمایشگر ارائه خواهد شد. گویا آیفون ۸ قرار است با یک نمایشگر ۵.۸ اینچی که برای اولین بار از پنل‌های اولد ساخته خواهد شد، تولید شود. این نمایشگر دارای یک تاچ اسکرین ۵.۱۵ اینچی خواهد بود و قسمت پایینی آن، برای قرارگیری دکمه‌ی هوم و دکمه‌های احتمالی دیگر، به کار گرفته خواهد شد.

آقای کو معتقد است که سنسور اثر انگشت نیز جای خود را به تکنولوژی‌های دیگری خواهد داد و البته با وجود این که او به طور دقیق، نوع این تکنولوژی‌های بیوزیستی را مشخص نکرده است، اما احتمالا سنسور اسکنر صورت که تمام چهره‌ی کاربر را برای تایید هویت او اسکن میکند، یکی از گزینه‌های اپل برای جایگزینی تاچ آیدی خواهد بود.

آیفون بعدی دارای ابعاد مشابه، اما طراحی متفاوتی خواهد بود

آیفون بعدی به جای دکمه هوم از یک منطقه‌ی عملگرا برخوردار خواهد بود

مینگ چی کو باور دارد که آیفون ۸ یا هر نام دیگری که بر روی این مدل ۵.۸ اینچی قرار بگیرد، دارای ابعادی مشابه آیفون ۷ خواهد بود و تنها تفاوت آن این است که نمایشگر، مساحت بیشتری از پنل جلویی را به خود اختصاص خواهد داد. در ضمن این مدل دارای باتری به مراتب بزرگتری خواهد بود و حتی گفته می‌شود که ظرفیت این باتری از آیفون ۷ پلاس که دارای نمایشگری ۵.۵ اینچی از نوع پنل‌های ال سی دی است، بالاتر خواهد بود؛ این موضوع به لطف طراحی جدید اپل امکان‌پذیر خواهد شد که برای مهندسان این کمپانی، فضای داخلی بیشتری را برای قرار دادن سلول‌های باتری با حجم بیشتر فراهم می‌کند.

در حال حاضر حدس زدن این که دقیقا اپل قرار است در آیفون های ۲۰۱۷ خود چه اتفاقی را رقم بزند، تقریبا غیر ممکن است. شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر این که سری جدید پرچمداران این برند آمریکایی در سه مدل با نمایشگرهای ۴.۷، ۵.۵ و البته یک مدل ویژه با نمایشگر ۵.۸ اینچی روانه‌ی بازار خواهد شد که دو مورد اول دارای پنل‌های ال سی دی و بدون تغییرات عمده در طراحی نسبت به سری آیفون‌های ۷ تولید خواهند شد.

1395-11-29

دیدگاهتان را بنویسید