آیفون 2018 احتمالا از یک اسکنر عنبیه چشمی برخوردار خواهد بود

آیفون 2018

آیفون 2018 احتمالا از یک اسکنر عنبیه چشمی برخوردار خواهد بود

اگر اخبار ما را دنبال کرده باشید گفته شده که گلکسی نوت 7 (Galaxy Note 7) که قبلا به نام گلکسی نوت 6 (Galaxy Note 6) شناخته می‌شد قرار است با اسکنر چشمی iris عرضه شود؛ حال اخباری در فضای مجازی منتشر مبنی بر اینکه آیفون 2018 احتمال دارد از این قابلیت بهره ببرد.

آنچه مشخص است احتمال دارد اپل بخواهد این قابلیت را ارتقا داده و امکانات بیشتری برای آن فراهم کند و یا با خلاقیت و ابداعات مهندسان خود مانند کاری که برای تاچ آی دی صورت گرفت شاهد یک اسکنر عنبیه چشمی متفاوت با آنچه در حال حاضر مشاهده می‌کنیم باشیم.

نکته‌ای که وجود دارد به نظر می‌رسد اپل به دنبال مشاهده‌ی بازخورد گلکسی نوت 7 و اسکنر چشمی آن است تا ببیند استفاده از چنین اسکنری چقدر در نزد طرفداران محبوب خواهد شد و اگر دلایل قانع کننده‌ای به دست آورد از این اسکنر در آیفون 2018 استفاده کند.

علت اینکه می‌گوییم آیفون 2018 (iPhone 2018) این است که طبق گزارش‌هایی که در DigiTimes تهیه شده، منبع این گزارش‌ها گفته است اپل در صورت متقاعد شدن، از اسکنر چشمی در محصول یا محصولات عرضه شده در سال 2018 استفاده خواهد کرد و نباید به این زودی‌ها منتظر عرضه‌ی محصولی مجهز به اسکنر چشمی iris باشیم.

آنچه در مورد اسکنر چشمی iris وجود دارد سرعت بالای آن است اما مشکل زمانی شروع می‌شود که بخواهیم وظایف و موارد قابل استفاده برای این اسکنر تعریف کنیم و همین محدودیت باعث می‌شود که این اسکنر تبدیل شود به یک مورد نه‌چندان جذاب که تنها باعث افزایش قیمت گوشی خواهد شد.

در نهایت باید صبر کرد و دید که آیا اپل متقاعد خواهد شد تا در آیفون 2018 از چنین قابلیتی استفاده کند یا خیر. هرچند انتظار می‌رود که در صورت استفاده از این قابلیت، شاهد یک ویژگی کارآمد و قابل توجه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید