آی‌ مک و مک بوک اپل با نمایشگر 5K به زودی معرفی خواهند شد

مک بوک

آی‌ مک و مک بوک ۲۰۱۶ با نمایشگر 5K به زودی معرفی خواهند شد

همان‌طور که در جریان هستید اپل اخیرا دعوت‌نامه‌های مراسم معرفی آیفون‌های جدید را ارسال کرده است و این در حالی است که منابع وابسته به این شرکت نیز به تازگی گزارش داده‌اند که آی‌مک و مک بوک ۲۰۱۶ نیز با نمایشگر ۵K به زودی معرفی خواهند شد.

طی چند سال اخیر شاهد مک بوک‌های اپل هرساله با به‌روزرسانی‌های نه چندان محسوس نسبت به نسل قبلی راهی بازار شده‌اند، با این حال بلومبرگ به تازگی گزارش داده که آی مک و مک بوک ۲۰۱۶ احتمالا به عنوان یک قابلیت منحصر به فرد به نمایشگرهایی با رزولوشن ۵K تجهیز خواهند شد. لازم به ذکر است که تا پیش از این تمامی آی مک‌های کوپرتینویی‌ها به نمایشگرهای تاندربولت مجهز شده‌اند، اما طبق گزارش Gurman، امسال شاهد نمایشگرهای ۵K ساخت ال‌جی در نسل جدید این محصول خواهیم بود.

اگر این شایعات به حقیقت تبدیل شوند، برای اولین بار شاهد آن خواهیم بود که اپل توسعه نمایشگرهای آی مک خود را به شرکت دیگری محول می‌کند. البته در این گزارش همچنین آمده است که احتمالا آی‌ مک و مک بوک ۲۰۱۶ با به‌روزرسانی‌های بیشتری نیز نسبت به نسل قبلی خود به بازار عرضه خواهند شد، با این حال در حال حاضر جزئیات بیشتری پیرامون آن‌ها منتشر نشده است.

بر این اساس و بر طبق شایعات از پیش درز کرده، مک بوک پرو نسل بعدی نیز طبق روال همه سال نسبت به نسل قبلی باریک‌تر شده و اپل برای اولین بار از پنل OLED لمسی و سنسور تاچ آی دی در آن استفاده کرده است. از آنجا که در این گزارش اشاره‌ای به تاریخ احتمالی معرفی این محصولات نشده است، این احتمال وجود دارد که  آی‌ مک و مک بوک‌های ۲۰۱۶ در مراسم معرفی آیفون ۷ در تاریخ هفتم سپتامبر (۱۷ شهریور) پرده‌ برداری شوند.

1395-06-10

دیدگاهتان را بنویسید