ابعاد کیهان : عظمت هستی را در این ویدیوی 5 دقیقه ای ببینید

ابعاد کیهان

ابعاد کیهان : عظمت هستی را در این ویدیوی 5 دقیقه ای ببینید

کیهان بی‌اندازه وسیع، ناشناخته و اسرارآمیز است و زمین را در برابر ابعاد کیهان ذره‌ای بسیار کوچک هم نمی‌توان به شمار آورد. سیاهچاله‌هایی در کهکشان ما هست که میلیاردها برابر خورشید جرم دارند، اما حتی این سیاهچاله‌ها نیز فقط یکی از صدها میلیارد جرم تشکیل‌دهنده کهکشان ما هستند.

اما وقتی که گفته می‌شود جهان بسیار وسیع است و زمین در برابر آن به حساب نمی‌آید، نمی‌توان در مورد بزرگی کیهان شهودی داشت. وقتی ابعاد کیهان را تماما بر اساس سال نوری بیان می‌کنند، چگونه می‌توان فواصل میلیونی و میلیاردی سال نوری را درک کرد؟ در حالیکه خود یک سال نوری برابر 9,461,000,000,000 کیلومتر است!

اما نگران نباشید. با دیدن ویدئوی کوتاه زیر از ابعاد سیارات و قمرهای منظومه خورشیدی گرفته تا ابعاد بزرگترین ستاره‌ها و در پایان ابعاد کیهان، دید بسیار خوبی بدست خواهید آورد و مطمئنا شگفت‌زده خواهید شد. این ویدئو با مشاهده مقیاس تنها قمر زمین، ماه آغاز شده و مرحله به مرحله شما را با ابعاد جرم‌های بزرگتری آشنا می‌کند. بزرگترین ستاره‌ها در کهکشان راه شیری را خواهید شناخت که خورشید در برابرشان نقطه کوچکیست. پس از آن وسعت کهکشانمان را خواهید دید که بیش از صد میلیارد ستاره را در خود جای می‌دهد. آنگاه می‌بینید که صدها میلیارد کهکشان همانند کهکشان ما در کیهان وجود دارد و در انتها حتی می‌توان به این فکر کرد آیا جهان‌های دیگری نیز خارج از جهان ما وجود دارد؟

ابعاد کیهان

ستاره‌های غول‌آسای کهکشان راه شیری

پس از مشاهده عظمت کیهان و ناچیزی زمین در این فضای لایتنهای، آیا تمامی جنگ‌ها و کشمکش‌ها و درگیری ما آدمیان که تمامی آن‌ها بر سر همین نقطه آبی کوچک، زمین درمیگیرد، ناچیز و بی‌مقدار جلوه نخواهد کرد؟

1395-05-18

دیدگاهتان را بنویسید