احتمال تداوم افزایش قیمت رنو ساندرو استپ وی در سال 96

قیمت رنو ساندرو استپ وی

احتمال تداوم افزایش قیمت رنو ساندرو استپ وی در سال 96

در روزهای پایانی سال 1395 قیمت رنو ساندرو استپ وی ، نزدیک به 2 میلیون تومان افزایش یافت اما این احتمال وجود دارد که این افزایش قیمت به همین جا ختم نشود و شاید در سال 96 نیز شاهد تداوم این گرانی باشیم. استقبال زیاد مشتریان و عدم پاسخگویی به موقع شرکت از اصلی‌ترین دلایل گرانی این خودرو در بازار محسوب می‌شود.

به نظر می‌رسد که موج گرانی خودروی ساندرو استپ وی به سال 96 نیز کشیده شده باشد. پیش از این، نسخه اتوماتیک این خودرو با قیمت 52 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسید اما در آخرین جدول قیمت‌ محصولات سایپا، این قیمت به 54 میلیون و 160 هزار تومان رسید. البته، ساندرو استپ وی اتومات در بازار آزاد تا 63 میلیون تومان هم خرید و فروش می‌شود.

قیمت رنو ساندرو استپ وی

گفتنیست که در آخرین لیست قیمت خودرو، بسیاری از محصولات ایرانی به دلیل فرا رسیدن سال 96 با افزایش قیمت مواجه شدند؛ به عنوان مثال، رنو ساندرو معمولی نسبت به ماه قبل 100 هزار تومان گران‌تر شد اما ساندرو استپ وی، بیشترین افزایش قیمت را در بازار خودرویی کشورمان داشت و با افزایش قیمت 1 میلیون و 660 هزار تومانی روبرو شد. این افزایش قیمت در روزهای پایانی سال 1395 اتفاق افتاد و احتمال دارد که در آغاز سال 96 هم این روند ادامه داشته باشد.

دلایل افزایش قیمت رنو ساندرو استپ وی

کارشناسان حوزه خودرو بر این باورند که استقبال زیاد مشتریان از خودروی رنو ساندرو استپ وی و عدم پاسخگویی به موقع شرکت پارس خودرو موجب این افزایش قیمت شده و ساندرو استپ وی را برای دلالان و سرمایه‌گذاران به یک گزینه مطلوب تبدیل کرده است. ثبت نام‌های جدید این خودرو نیز با احتساب قیمت روز انجام می‌شود و به همین دلیل به احتمال زیاد در تحویل‌های جدید، مشتریان بهای تمام شده استپ وی در بازار آزاد را بالا می‌برند.

از سوی دیگر در صورتی که شرکت پارس خودرو بتواند تیراژ تولید محصول خود را افزایش دهد و مدت زمان تحویل آن به مشتری را نیز کمتر کند، می‌توانیم شاهد کاهش قیمت رنو ساندرو استپ وی در بازار باشیم. با وجود این که در هفته‌‌های اخیر، افزایش قیمت زیادی برای این خودرو اعمال شده اما اجرای برخی سیاست‌های تولیدی می‌تواند موجب تعدیل قیمت خودرو شود.

1396-01-03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *