از دیدن طراحی نهایی دوربین Light L16 با 16 لنز متفاوت متعجب شوید!

از دیدن طراحی نهایی دوربین Light L16 با 16 لنز متفاوت شگفت‌زده خواهید شد!

از دیدن طراحی نهایی دوربین Light L16 با 16 لنز متفاوت شگفت‌زده خواهید شد!

گاهی کمبود ایده و گاهی جاه‌طلبی بیش از حد در بحث طراحی می‌شود که مدیران از طراحان مجموعه‌ی خود بخواهند که تمام خلاقیت و جسارت خود را به کار بیاندازند تا از یک طرح نوآورانه‌ی کاملا متفاوت رونمایی به عمل بیاورند. گویا در برند Light نیز چنین اتفاقی رخ داده است و بعد از انتشار تصاویری از مراحل نهایی طراحی دوربین Light L16 که دارای ۱۶ لنز متفاوت بر روی بدنه‌ی خود است، بسیاری از کاربران و کارشناسان شگفت‌زده شده‌اند!

Petapixel این تصاویر را منتشر کرده است و همانطور که می‌بینید، طراحان این کمپانی تصمیم گرفته‌اند برای ایجاد تفاوت در بدنه‌ی دوربین Light L16 نسبت به دیگر دوربین‌های DSLR موجود در بازار، ۱۶ لنز متفاوت را بر روی پنل جلویی آن قرار دهند! حاصل کار هم یک دوربین ۵۲ مگاپیکسلی قدرتمند است که البته محل قرارگیری لنزهای آن نسبت به طرح اولیه‌ای که در سال ۲۰۱۵ از این دوربین دیده بودیم، مقداری جا‌به‌جا شده‌اند و به غیر از این، تفاوت‌های چندان اساسی در آن دیده نمی‌شود.

از دیدن طراحی نهایی دوربین Light L16 با 16 لنز متفاوت شگفت‌زده خواهید شد!

البته متاسفانه در این تصاویر تنها می‌توانیم قسمت جلویی دوربین Light L16 که لنزها بر روی آن قرار گرفته‌اند را به همراه نمایی محدود از دو لبه‌ی آن مشاهده کنیم. بنابراین هنوز نمی‌دانیم که کنترلرهای این دوربین، پورت‌‌های یو اس بی و احتمالا نمایشگر لمسی آن که بر روی قسمت پشتی قرار گرفته‌اند، دارای چه طراحی و ابعادی خواهند بود. در ضمن لبه‌های این محصول نیز نسبت به طرح اولیه کمی تخت‌تر به نظر می‌رسند که احتمالا به منظور آسان‌تر شدن حالت در دست گرفتن آن توسط کاربران، این تغییر ایجاد شده است.

قیمت و تاریخ عرضه‌ی دوربین Light L16

از دیدن طراحی نهایی دوربین Light L16 با 16 لنز متفاوت شگفت‌زده خواهید شد!

کمپانی سازنده اعلام کرده است که خریداران میتوانند دوربین Light L16 را با قیمت ۱۶۰۰ دلار سفارش دهند که البته با احتساب کمی بیش از ۱۰۰ دلار به ازای هر دوربین، قیمتی منطقی به نظر می‌رسد! در ضمن لازم است بدانید که این شرکت در حال حاضر سفارش جدیدی را برای این محصول ثبت نمی‌کند و احتمالا به دلیل دشواری‌های فنی متعدد در روند تولید آن، در حال حاضر تنها آن دسته از کاربرانی که پیش از این مدل Light L16 را سفارش داده‌اند، در اولویت هستند و قرار است تا تاریخ ۱۴ جولای (۲۳ تیر ماه) این محصول برایشان ارسال شود. آغاز فاز دوم فروش نیز حدود چند ماه بعد و با اعلام قبلی، از اواخر سال ۲۰۱۷ انجام خواهد شد.

1396-01-27

دیدگاهتان را بنویسید