از شرکت هواپیمایی جنت و پروازهای مخفیانه آن چه می‌دانید؟

شرکت هواپیمایی جنت

از شرکت هواپیمایی جنت و پروازهای مخفیانه آن چه می‌دانید؟

بدون شک شرکت‌ها و سازمان‌های بسیاری از کشورهای مختلف برای انجام برخی از فعالیت‌های سری، از وسایل و خطوط مخفی استفاده می‌کنند. دولت آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست. هواپیمایی که در تصویر مشاهده می‌کنید، به شرکت هواپیمایی جنت (Janet Airlines) تعلق دارد و پروازهای جداگانه آن از فرودگاه‌های تجاری آمریکا، توجه ما را به خود جلب کرده است.

شرکت هواپیمایی جنت که در سال 1972 تاسیس شده، به هیچ شرکت هوایی خدماتی وابسته نبوده و حتی خلبان‌های آن نیز هنگام پرواز و در ارتباط با برج مراقبت، نام جنت را ذکر نمی‌کنند. به‌علاوه، نیروی هوایی ایالات متحده مالک هواپیماهای این شرکت بوده و پروازهای آن زیر نظر کمپانی فناوری و نظامی “AECOM” انجام می‌شود.

ناوگان شرکت هواپیمایی جنت شامل 6 فروند بوئینگ 747 مدل 600S با خطوط راه راه و افقی قرمز و همینطور 5 فروند هواپیمای ملخی شرکت بیچ کرفت با خطوط آبی رنگ می‌شود. همچنین هویت خدمه آن نیز کاملا فوق سری بوده و هیچ اطلاعاتی از آنها در دست نیست.

شرکت هواپیمایی جنت

از آنجایی که فعالیت‌های شرکت هواپیمایی جنت به صورت کاملا مخفیانه انجام می‌شود، حدس و گمان‌های بسیاری نیز در رابطه با آن وجود دارد. به‌عنوان مثال برخی از افراد نام این شرکت را “یک ترمینال غیر محسوس” دانسته و برخی دیگر نیز آن را “شبکه هوایی مشترک برای انتقال کارمندان” تفسیر می‌کنند. با این‌حال تمام پروازهای جنت از طریق فرودگاه بین‌المللی مک‌کاران (McCarran International Airport) در لاس وگاس و البته از طریق ترمینالی اختصاصی انجام شده و شاید کمتر کسی به آن توجه کند.

یکی دیگر از مواردی که سبب شده تا فعالیت‌‌های شرکت هواپیمایی جنت مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد، پروازهای مخفیانه آن به مناطق مختلفی همچون پایگاه نظامی فوق سری منطقه 51 (Area 51) است. به‌علاوه پروازهای جنت به فرودگاه نظامی تونوپا تست رنج، پایگاه پلانت ۴۲ نیروی هوایی آمریکا، پایگاه نیروی هوایی دریایی چین و پایگاه نیروی هوایی ادواردز می‌تواند اهمیت بسیار بالای این شرکت در انجام پروازهای سری و امنیتی را نشان دهد.

آشنایی با شرکت هواپیمایی جنت

1395-10-05

دیدگاهتان را بنویسید