اولین اتومبیل فراری 70 سال پیش در چنین هفته‌ای به جاده‌ها آمد + ویدیو

اولین اتومبیل فراری 70 سال پیش در چنین هفته‌ای به جاده‌ها آمد + ویدیو

فراری، یک شرکت خودروسازی ایتالیایی است که در سال 1929 میلادی توسط شخصی به نام انزو فراری تاسیس شد. این شرکت در ابتدای فعالیت خود به دور از فعالیت کنونی اش تنها به عنوان حاملی مالی رانندگان و طراحی و ساخت خودروهای مسابقه ای فعالیت می‌کرد و از سال 1947 میلادی رسما وارد عرصه تولید خودرو شد. 70 سال پیش در چنین هفته‌ای بود که اولین اتومبیل فراری برای آزمایش به خیابان‌های پارانلو کشور ایتالیا آمد.

فراری 125 اس (Ferrari 125 S) نام نخستین خودرو غیر مسابقه‌ای این شرکت ایتالیایی بود که وارد بازار شد. این اتومبیل مجهز به یک موتور 12 سیلندر با حجم 1500 سی سی بود. حال آن‌ها تصمیم گرفته‌اند تا هفتادمین سالگرد نخستین تجربه خود در عرصه تولید اتومبیل های غیر اسپورت را جشن بگیرند. به همین مناسبت، شرکت فراری ویدیویی را منتشر کرده است که تمامی دستاوردهای مهم آن‌ها طی 70 سال گذشته را به تصویر می‌کشد. این دستاوردها شامل همه چیز، از بردهای مسابقات فرمول 1 و دیگر مسابقات قهرمانی گرفته تا وسایله نقلیه جذابی نظیر 250 GTO، خودرو F40 و همچنین انزو خواهد بود.

ویدیو هفتادمین سالگرد ورود اولین اتومبیل فراری به خیابان

 

این ویدیو همچنین از اولین اتومبیل فراری تا تازه‌ترین دستاورد آن‌ها، ابرخودرو 12 سیلندر هیبریدی فراری لافراریرا اپرتا (LaFerrari Aperta) را به تصویر کشیده است. فراری عنوان کرده است که ساخت این خودرو هیبریدی نیز به مناسبت هفتادمین سالگرد ورود آن‌ها به بازار خودرو بوده است. این شرکت همچنین در نظر دارد تا به همین مناسبت، در بیش از 60 کشور جهان رویدادی را برگزار کند تا طرفداران پر و پاقرص این برند را در کنار همدیگر جمع کرده و یاد اتومبیل فراری 125 S را گرامی بدارند. این افراد همچنین شانس ملاقات با خودرو لافراری اپرتا از نزدیک را نیز خواهند داشت. این خبر خوبی برای طرفداران خودروساز ایتالیایی محبوب است، به خصوص این که فراری تنها 200 دستگاه از آن اپرتا را عرضه کرده است که همگی فروخته شده‌اند.

علاوه بر 200 خودرویی که در حال حاضر فروخته شده‌اند، فراری در نظر دارد 9 دستگاه دیگر اپرتا را مختص یک تور جهانی جذاب و نمایش در رویداد مربوطه به خیابان کشورهای مختلفی بفرستد.

1395-12-25

دیدگاهتان را بنویسید