اولین وب سایت دنیا چه بود و چند سال پیش ساخته شد؟

اولین وب سایت دنیا چه بود و چند سال پیش ساخته شد؟

اولین وب سایت دنیا چه بود و چند سال پیش ساخته شد؟

همانطور که می‌دانید دنیای تکنولوژی و دهکده مجازی آنلاین در طی چند سال اخیر پیشرفت گسترده‌ای داشته است. در حال حاضر اینترنت دنیای مستقل خود را دارد و تعداد وب سایت‌های موجود به قدری بالا است که حتی ممکن است امکان شمارش آن‌ها وجود نداشته باشد، اما اکنون یک سوال وجود دارد، اولین وب سایت دنیا در چه سالی و توسط چه کسی ساخته شده؟ در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

اولین وب سایت دنیا

حتما درباره خالق دنیای پهناور وب یا همان World Wide Web اطلاع دارید، اگر از خوانندگان قدیمی گجت نیوز باشید، بدون شک می‌دانید که تیم برنزلی چه کسی است. 25 سال پیش در ابتدای پروژه دنیای پهناور وب که تیم برنزلی مسئولیت آن را بر عهده داشت، اولین وب سایت دنیا ساخته شد. این وب سایت در تاریخ 6 اوت 1991 با آدرس info.cern.ch به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت، در آن زمان افراد بسیاری به اینترنت دسترسی نداشتند، اما اولین وب سایت دنیا تقریبا 23 نفر بازدیدکننده داشت. اینگونه بود که دنیای پهناور وب آغاز شد و در حال حاضر 25 سال از ساخت اولین وب سایت دنیا گذشته است.

در صفحه اصلی این وب سایت چهار لینک اصلی وجود دارد که شما را به بخش‌های مختلف اولین سایت دنیا هدایت می‌کند. اولین لینک نمایی از اولین وب سایت را نشان می‌ دهد و دنیای پهناور وب را به زبانی ساده تغریف کرده است، لینک دوم هم یک صفحه ویرایشگر است که بازهم درباره دنیای پهناور وب است و می‌توان متن مورد نظر خود را در آن تایپ کرد. لینک سوم مقاله‌ای درباره تولد دنیای اینترنت است و همچنین لینک چهارم درباره گروه سازنده که جزئیات را از آن‌ها منتشر کرده است.

اولین وب سایت دنیا چه بود و چند سال پیش ساخته شد؟

پس از آن جهش بزرگی در دنیای تکنولوژی آغاز شده بود و کمپانی‌های بزرگ خواهان ساخت یک وب سایت شخصی برای خود بودند. در سال 1993 شرکت NCSA اولین مرورگر بی نقص در آن زمان را با نام موازییک منتشر کرد که البته لازم به ذکر است این مرورگر سورس باز بود و کاربران قادر به ویرایش آن بودند. رویکرد اصلی تیم برنزلی یک پلتفرم همکاری و انقلابی بود، اما خوب اگر به صورت دقیق‌تر به این مسئله فکر کنیم به راستی که تیم برنزلی تحول عظیمی را در دهکده مجازی آنلاین ایجاد کرد.

سال 1991 پر از رخدادهای موفقیت آمیز برای دنیای تکنولوژی بود و در واقع یک تغییر اساسی در دنیای ارتباطات بود. اکنون وب سایت‌هایی وجود دارد که گاهی اوقات امکانات آن‌ها گیج کننده است و همه و همه به لطف سازنده آن یعنی تیم برزنلی است.

1395-05-28

دیدگاهتان را بنویسید