اپلیکیشن‌های اخیر در اندروید N با یک دکمه بسته می‌شوند

اپلیکیشن‌های اخیر

اپلیکیشن‌های اخیر در اندروید N با یک دکمه بسته می‌شوند

همان‌طور که همه شما عزیزان می‌دانید، کنفرانس I/O گوگل طی این چند روز بمب خبری بزرگی برای علاقه‌مندان به سیستم‌عامل اندروید و سایر محصولات این شرکت بوده است. تمرکز اصلی این کمپانی در رویداد سالانه خود به اندروید و قابلیت‌های جدید آن است. یکی از تغییرات اندروید N مربوط به بخش اپلیکیشن‌های اخیر آن می‌شود.

لازم به ذکر است که علاوه بر خبرهای مربوط به اندروید، کمپانی گوگل به دستیار جدید خود، اسپیکر خانگی، پلتفرم جدید Daydream و تغییرات بخش واقعیت‌مجازی متمرکز شده است. گذشته از این موارد، می‌خواهیم پیرامون تغییرات اساسی گوگل در نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید حرف بزنیم.

همه کاربران اندروید با بخش اپلیکیشن‌های اخیر (Recent Apps) در این سیستم‌عامل آشنایی دارند؛ بخشی که طی سال‌های گذشته به‌خوبی تکامل یافته است و حالا به کمک آن می‌توان بین اپلیکیشن‌های مختلف جابجا شد. هیچ کاربری نمی‌تواند تلفن هوشمندی را بدون بخش اپلیکیشن‌های اخیر تصور کند؛ چه تلفن‌های اندرویدی و چه آیفون. اما مشکلی که اخیرا اکثر کاربران اندرویدی با آن مواجه بودند، شلوغ شدن بخش اپلیکیشن‌های اخیر بوده است. با توجه به این‌که باز بودن برنامه‌های این منو در اندروید، برخلاف سیستم‌عامل iOS، موجب کاهش شارژ تلفن می‌شود، بسته شدن تمامی این موارد به یک دغدغه بزرگ برای کاربران تبدیل شده است.

دکمه پاک‌سازی همه در منوی اپلیکیشن‌های اخیر اندروید قرار گرفته است

اما در اندروید N، کمپانی گوگل دست به کار شده و بخش اپلیکیشن‌های اخیر را به 7 آیتم محدود کرده است. این تغییر مختص کاربران حرفه‌ای این سیستم‌عامل نیست، چراکه دیوید بورک، مسئول بخش اندروید گوگل، اعلام کرده است که 99 درصد از کاربران این سیستم‌عامل تنها به 7 اپلیکیشن اخیر در آن نیاز دارند. بنابراین چنین تغییری برای تمامی کاربران سیستم‌عامل در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این، بنا به درخواست زیاد کاربران، دکمه Clear All نیز در اندروید N جهت پاک کردن تمامی آیتم‌های بخش اپلیکیشن‌های اخیر تعبیه خواهد شد. این‌ها همه تغییرات کوچکی هستند که در ساده‌سازی منوی مذکور برای کاربران آماتور و معمولی نقش بسزایی ایفا می‌کنند. هم‌اکنون نسخه پیش‌نمایش جدیدی از اندروید N برای تلفن‌های سازگار در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید