اپلیکیشن واتس اپ به مدت 72 ساعت در برزیل مسدود شد

مسدودسازی اپلیکیشن واتس اپ در برزیل

اپلیکیشن واتس اپ به مدت 72 ساعت در برزیل مسدود شد

در اقدامی جالب یک قاضی برزیلی اپلیکیشن واتس اپ را به مدت 3 روز مسدود کرده است. این قاضی دلیل خارج کردن این اپلیکیشن از دسترسی کاربران برزیلی را عدم همکاری کمپانی واتس اپ در یک پرونده جنایی ذکر کرده است. ماه دسامبر سال گذشته هم این اپلیکیشن به مدت 12 ساعت توسط مقامات برزیل مسدود شده بود.

واتس اپ نام اپلیکیشن پیام‌رسان رایگان زیر نظر فیس‌بوک است که با ارائه امکاناتی مناسب دارای محبوبیت بالایی در سطح جهان است. اما برخی مواقع مشکلاتی سر راه این دست اپلیکیشن‌ها قرار می‌گیرد. یکی از عمده‌ترین این مشکلات مسدود شدن است. حال با حکم یک قاضی فدرال برزیل، اپلیکیشن واتس اپ به مدت 72 ساعت برای تمامی مصرف کنندگان این پیام‌رسان در کشور برزیل از دسترس خارج شده است. این دومین باری است که طی 6 ماه اخیر شاهد مسدود شدن اپلیکیشن واتس اپ در کشور برزیل هستیم.

اپلیکیشن واتس اپ برای دومین بار است که طی شش ماه گذشته در کشور برزیل برای ساعاتی مسدود می‌شود

قاضی «مارسل مونتالوائو» که در یک شهر کوچک در شمال شرقی لاگارتو مشغول فعالیت بوده معتقد است که کمپانی واتس اپ در حل یک پرونده جنایی با وی همکاری نکرده و از در اختیار گذاشتن اطلاعات مورد نیاز این قاضی امتناع کرده است. سخنگوی این دادگاه به خبرگزاری فرانسه گفته است که حکم تعلیق اپلیکیشن واتس اپ از ساعت 2:00 روز دوشنبه اجرا شده و به مدت 72 ساعت به طول خواهد انجامید.

جالب است بدانید که در دسامبر گذشته نیز شاهد چنین جریانی بودیم که در نهایت منجر به تعلیق 12 ساعته اپلیکیشن واتس اپ در برزیل شده بود. در آن زمان مارک زاکربرگ مدیرعامل کمپانی فیس‌بوک آن روز را «یک روز غم انگیز برای برزیل» خواند و از وجود یک اینترنت آزاد در کشور برزیل حمایت کرد.

اپلیکیشن واتس اپ یکی از پرکاربردترین پیام‌رسان‌ها در کشور برزیل است و سالانه کاربران زیادی از طریق آن با دوستان خود به گفتگو می‌پردازند. در تازه‌ترین گزارش‌ها آمده است که از هر 10 گوشی هوشمند در برزیل، 9 تای آن‌ها به پیام‌رسان واتس اپ مجهز شده‌اند.

1395-02-14

دیدگاهتان را بنویسید