این بار انفجار یک گوشی نکسوس 6P خبرساز شد

انفجار یک گوشی

این بار انفجار یک گوشی نکسوس 6P خبرساز شد

درباره انفجار گوشی‌ های هوشمند از قبل خبرهایی شنیده بودیم. همین چند وقت بود که انفجار یک گوشی شیائومی می 5 کاربر چینی، دوستداران این برند را کمی نگران کرد؛ اما این بار چنین اتفاقی نه برای شیائومی، بلکه برای گوگل حادث شده و این بار خبر انفجار یک گوشی نکسوس 6P در کانادا خبرساز شده است.

مردی 66 ساله ادعا می‌کند که گوشی Nexus 6P او در اواسط شب و هنگامی که در حال شارژ بود منفجر شد. این فرد ماوقع را این گونه توضیح می‌دهد: “حدود ساعت 3:00 صبح بود که با شنیدن صدای بلندی از خواب بیدار شدم و بلافاصله ابر غلیظی از مه و دود، جرقه‌ها و نور قرمز رنگی را دیدم که از سمت گوشی من که بر روی میز کنار تختم قرار داشت، برمی‌خواست، دقیقا محلی که از نوامبر 2015، زمانی که این گوشی را خریدم، هر شب در آن جا می‌گذاشتم. من همیشه برای شارژ این گوشی از کابل یو اس بی نوع C مخصوص گوگل و شارژر رسمی خود این شرکت استفاده می‌کردم؛ اما اکنون گوشی من به طور کامل سرخ شده است. نمایشگر آن بیرون پریده و داخل آن به طور کامل سوخته و قاب Ringke Fusion آن ذوب شده است.”

این بار خبر انفجار یک گوشی نکسوس 6P در کانادا خبرساز شده است

این که در واقع چگونه این اتفاق افتاده است، هنوز مشخص نیست. ما قبلا درباره مشکلات مربوط به کابل یو اس بی نوع C که چگونه بعضی از آنها به طور کامل استاندارد نبوده و می‌توانند خطراتی را ایجاد کنند، چیزهایی شنیده بودیم؛ اما در این مرحله، این فقط می‌تواند یک حدس و گمان باشد تا زمانی که علت اصلی این حادثه توسط کارشناسان گوگل بررسی نشود، تمامی دلایل در حد و اندازه‌های یک حدس و گمان خواهد بود. این اتفاق می‌تواند هر دلیلی داشته باشد.

 انفجار یک گوشی هوشمند می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ اما مسلما در یک چیز با هم مشترکند. این گونه انفجارها معمولا یا به باتری دستگاه مربوط می‌شود و یا به دلیل استفاده از کابل‌های غیر استاندارد در هنگام شارژ کردن گوشی پیش می‌آید.

این مرد همچنین ادعا کرده که پس از این اتفاق با نمایندگی گوگل در کانادا تماس گرفته و آنها یک دستگاه دیگر برای او ارسال کرده‌اند. خوشبختانه این حادثه به غیر از آن که تنها این کاربر کانادایی را ترسانده، جراحاتی را در بر نداشته و به این شخص آسیبی وارد نشده است.

1395-05-26

دیدگاهتان را بنویسید