این فنجان قهوه خوری مدرن از پوسته دانه‌های قهوه درست شده است!

فنجان قهوه خوری هاسکی

این فنجان قهوه خوری مدرن از پوسته دانه‌های قهوه درست شده است!

شرکت استرالیایی هاسکی موفق به تولید یک فنجان قهوه خوری با استفاده از پوسته دانه‌های قهوه شده است که علاوه بر قابل مصرف بودن مجدد، از قابلیت‌های بیشتری نسبت به سایر فنجان‌های سرامیکی برخوردار است.

به اعتراف خود استارباکس (Starbucks) یک شرکت قهوه‌خانه‌های زنجیره‌ای آمریکایی، آنها سالانه 4 میلیارد لیوان یک بار مصرف کاغذی تولید می‌کنند و در نظر داشته باشید که این تنها آمار مربوط به یک شرکت است! اگر مشتریان به دنبال کاهش ایجاد چنین زباله‌هایی باشند، باید به کافه‌ها رفته از با افنجان قهوه خوری برای نوشیدن قهوه خود استفاده کنند. با این وجود استارتاپ استرالیایی Huskee به دنبال ساخت نوعی فنجان قهوه خوری با قابلیت استفاده مجدد است که از پوسته دانه‌های قهوه (که دور ریختنی هستند) استفاده می‌کند.

به نقل از این شرکت، سالیانه بیش از 1.35 میلیون تن ضایعات پوسته قهوه تولید می‌شود. اگر چه این پوسته‌ها به صورت خام مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، اما با تخمیر آن‌ها می‌توان نوعی فنجان قهوه خوری با قابلیت استفاده مجدد را به تولید رساند. کمپانی هاسکی ضایعات مورد نظر را از مزارع کاشت قهوه در یون‌نان (در نزدیکی مرز چین و میانمار) تهیه می‌کند و سپس آن‌ها را به یک رزین سرامیکی تبدیل می‌کند. علت استفاده از رزین برای تولید فنجان قهوه خوری مقاوم سازی آن در برابر شکستن، قابلیت استفاده در مایکروویو و ماشین ظرفشویی، قابل ذخیره و همچنین قابل بازیافت سازی آن‌ها است. البته اشتباه نکنید، این فنجان‌های تولید شده خود دیگر مزه‌ی قهوه نمی‌دهند و تاثیری نیز بر روی مزه قهوه شما نمی‌گذارند.

فنجان قهوه خوری هاسکی

مزیت‌های فنجان قهوه خوری هاسکی

از دیگر ویژگی این فنجان قهوه خوری ساخته شده از خود قهوه می‌توان به سبک طراحی «باله‌دار» آن اشاره کرد که از سوختن انگشتان شما جلوگیری می‌کند. درواقع منظور از این سبک طراحی، خطوط داخلی هستند که علاوه بر این مورد، به مخلوط شدن هر چه بهتر شیر کمک می‌کنند و اجازه می‌دهند بدون آنکه قهوه در انتهای فنجان ته نشین شود، به راحتی آن قابل شستشو باشد. نکته جذاب اینجاست که خود رزین به کار رفته در بدنه این فنجان قهوه خوری نیز باعث می‌شود حرارت نسبت به سرامیک معمولی بهتر حفظ شود.

در حال حاضر این فنجان مدرن به عنوان یک پروژه در وب سایت کیک استارتر موجود است و در سه اندازه مختلف همراه با بشقاب‌هایی مخصوص عرضه می‌شود. با خرید هر پکیج، شما 4 فنجان 180 میلی‌لیتری را به قیمت 35 دلار دریافت خواهید کرد.

1396-04-23

دیدگاهتان را بنویسید