با روش جدید و پیشرفته سارقین برای سرقت خودرو آشنا شوید

روش جدید سرقت خودرو

با روش جدید و پیشرفته سارقین برای سرقت خودرو آشنا شوید

سرقت خودروها چیز جدیدی نیست و همواره با پیشرفت تکنولوژی نیز روش‌های تازه‌ای برای دزدی کردن ابداع می‌شود. تصور اینکه هکرها توانایی غیر فعال کردن ترمزها، کنترل فرمان یا خاموش کردن موتور خودرو را داشته باشند به اندازه کافی آزاردهنده هست و شاید نیازی به توصیه‌‌های ایمنی نباشد. حالا نیز لس آنجلس تایمز (Los Angeles Times) از روشی جدید و پیشرفته برای سرقت خودرو خبر داده که بیش از پیش شما را نگران خواهد کرد.

همانطور که در جریان هستید بسیاری از خودروهای امروزی برای روشن شدن نیازی به کلید ندارند. اما به نظر وسیله‌ای جدید توسط سارقین کشورهای اروپایی طراحی شده که این سیستم امنیتی را از کار انداخته و اتومبیل را روشن می‌کند. هرچند خبر خوب این است که عوامل اداره ملی بیمه جنایی (National Insurance Crime Bureau) -یک سازمان غیر انتفاعی که توسط مردم و افراد فعال در حوزه بیمه تاسیس شده- موفق به تهیه یکی از این دستگاه‌ها شده و در حال آزمایش آن هستند.

عملکرد دستگاه جدید سرقت خودرو آسان‌تر از چیزی‌ست که تصور می‌کنید

به‌گفته LA Times، این دستگاه از دو بخش اصلی تشکیل شده و طرز کار آن آسانی دارد. زمانی که شما در حال پارک اتومبیل خود هستید، سارق با استفاده از یک دستگاه کوچک، سیگنال ارسال‌شده توسط کلید فوب (Fob) به خودرو را دریافت کرده و با ارسال آن سیگنال به دستگاهی دیگر، دست به سرقت خودرو شما می‌زند.

به‌نظر عوامل اداره ملی بیمه جنایی این دستگاه را روی 35 خودرو مختلف آزمایش کرده‌اند که طبق گزارشات USA Today، در 19 مورد درب خودرو باز شده است. البته نباید تصور کنید که این سیستم تنها روی اتومبیل‌های ارزان‌قیمت و یا قدیمی جواب می‌دهد، بلکه نام خودروهایی همچون فورد اج 2015 (Ford Edge 2015)، شورلت ایمپالا 2016 (Chevrolet Impala 2016)، تویوتا کمری 2017 (Toyota Camry 2017) و فولکس واگن جتا 2013 (Volkswagen Jetta 2013) نیز در لیست اتومبیل‌های نفوذپذیر دیده می‌شود.

اگرچه هنوز از این دستگاه برای سرقت خودروها در کشور آمریکا استفاده نشده اما سازمان‌های امنیتی کشورهای اروپایی باید به‌دنبال راهی برای مقابله با این روش جدید باشند.

1395-09-22

دیدگاهتان را بنویسید