با همکاری نوکیا، فناوری TDD-LTE به ایران می آید

توافق وزارت ارتباطات ایران با نوکیا در زمینه فناوری TDD-LTE

با همکاری نوکیا، فناوری TDD-LTE به ایران می آید

وزیر ارتباطات ایران در کشور فنلاند حضور یافت و با مقامات شرکت نوکیا دیدار کرد. در نتیجه این دیدار توافقاتی حاصل شد و طرفین برای توسعه فناوری TDD-LTE در ایران به جمع بندی رسیدند. قرار است به زودی این تکنولوژی با همکاری کنسرسیوم ایرانی و شرکت نوکیا وارد ایران شود.
در جریان سفر محمود واعظی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات) به فنلاند، مراسمی با حضور مقامات وزارت ارتباطات ایران، مدیرعامل شرکت نوکیا و رئیس هیات مدیره شرکت شاتل به نمایندگی از کنسرسیوم دارندگان فرکانس TDD-LTE ( ارتباطات ثابت نسل چهارم) برگزار شد و در پی آن قرارداد همکاری برای گسترش این تکنولوژی در ایران بین طرفین منعقد شد.

دانش فنی نوکیا به ایران آورده می‌شود

به گفته محمد حسن شانه ساز زاده (رئیس هیات مدیره شرکت شاتل) طبق این قرارداد کنسرسیوم ایرانی متشکل ازشرکتهای شاتل، آسیاتک، پیشگامان کویر یزد و هایوب از دانش فنی نوکیا برای ارائه و توسعه سرویس TDD-LTE استفاده میکند.

این شرکت ها چندی پیش در مزایده فرکانس TDD-LTE که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برگزار شده بود، برنده شدند و قرار است شرکت نوکیا که با داشتن 114 هزار کارمند و 27 میلیارد یورو درآمد سالانه یکی از بزرگترین شرکتهای دانش فنی موبایل است، همکاری لازم را با این کنسرسیوم انجام دهد.

این تکنولوژی علاوه بر بستر کابل مسی، امکان ارائه سرویس اینترنت پر سرعت تا 150 مگابیت بر ثانیه را فراهم میسازد. مقرر شده است که این برنامه تا شش ماه آینده اجرایی شود و کاربران در شهرهای بزرگ کشور از آن استفاده کنند. فناوری TDD-LTE

1395-06-25

دیدگاهتان را بنویسید