به زودی اندروید نوقا برای شیائومی می میکس منتشر خواهد شد

Mi MIX، دریافت کننده بعدی اندروید نوقا با برند شیائومی

شیائومی می میکس (Xiaomi Mi MIX) بی‌تردید یکی از جذاب‌ترین گوشی های هوشمند سال 2016 لقب خواهد گرفت. نمایشگر این گوشی، از ناهنجاری های حداقلی در چهار سمت خود برخوردار است که لذت استفاده از این موبایل را برای کاربرانش به حد بالایی می‌رساند. اما اگر این مشخصه را کنار بگذاریم، این گوشی حاوی سیستم عامل اندروید 6 مارشمالو است که شاید نقص بزرگ آن هم همین باشد. در حالی که چند ماهی از عرضه سیستم عامل اندروید 7 نوقا توسط کمپانی گوگل می‌گذرد، اما متاسفانه این گوشی بالارده از وجود آن بی بهره است و با نسخه ماقبل آخر اندروید به فروش می‌رسد؛ با این حال خبر خوبی برای دارندگان این گوشی جذاب خواهیم داشت. به نظر می‌رسد که نسخه جدیدی از رام اختصاصی MIUI گوشی‌های شیائومی در راه است که فراهم کننده اندروید نوقا برای شیائومی می میکس نیز خواهد بود.

گفتنیست که می میکس پس از گوشی می 5، دومین دریافت کننده رسمی به‌روزرسانی اندروید نوقا از گوشی های سری می کمپانی شیائومی خواهد بود. بر اساس گزارش‌ها، آپدیت رام مخصوص این گوشی در مرحله آزمایشی است و تا پیش از عرضه رسمی آن نیز به همین روال آزمایشی پیش خواهد رفت.

اندروید نوقا برای شیائومی می میکس

قابلیت های جذاب اندروید نوقا برای شیائومی می میکس

رام جدید مبتنی بر اندروید 7 نوقا و رابط کاربری اختصاصی MIUI، قابلیت های جدیدی را برای اندروید و این رام سفارشی به ارمغان خواهد آورد. نشانه‌های بسیار خوبی از تغییرات در MIUI 9 وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به قابلیت حذف اپلیکیشن‌های سیستمی و Blotware از پیش نصب شده اشاره کرد. شاید این تغییر در ظاهر ساده به نظر رسد، اما ارائه قابلیت حذف اپلیکیشن های سیستمی توسط کاربران نظیر برنامه تماس گیرنده و یا برخی از تنظیمات، بدون بروز هرگونه مشکل، یکی از مواردی است که این رابط کاربری را به مراتب جذاب‌تر از گذشته می‌کند.

اندروید نوقا برای شیائومی می میکس به شما اجازه خواهد داد تا به طور همزمان از دو زبان مختلف استفاده کنید. علاوه بر این 70 ایموجی جدید نیز به کیبورد اصلی اضافه خواهند شد تا بتوانید آسوده‌تر از گذشته احساسات خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. بخش اعلان‌ها (Notifications) هوشمندانه‌تر شده و قابلیت شخصی سازی بیشتری را همراه با امکان فرستادن پاسخ مستقیم از همین طریق، در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. از دیگر قابلیت جذابی که به لطف اندروید نوقا به گوشی می میکس اضافه خواهد شد، باید به ویژگی چند وظیفگی اشاره کرد که امکان نمایش همزمان دو اپلیکیشن در کنار یکدیگر را ارائه می‌کند.

تمامی این قابلیت‌ها در قالب نسخه های آزمایشی و پیش از عرضه نسخه نهایی اندروید نوقا برای شیائومی می میکس قابل رویت خواهند بود. بی‌تردید گوشی 6.4 اینچی با حداقل حاشیه تصویر شرکت شیائومی، با دریافت این به‌روزرسانی جذاب‌تر و کاربرپسندتر خواهد شد.

1395-10-07

دیدگاهتان را بنویسید