تاریخ برگزاری رویداد گوگل I/O 2017 مشخص شد

تاریخ برگزاری رویداد گوگل I/O 2017 مشخص شد

تاریخ برگزاری رویداد گوگل I/O 2017 مشخص شد

رویداد گوگل آی او (Google I/O) همه ساله توسط اهالی مانتن ویو برگزار می‌شود و در آن به بررسی پروژه‌های جدید و نوآورانه‌ی گوگل در کنار معرفی نسخه‌های جدید سیستم عامل اندروید و قابلیت‌هایی که قرار است به پلتفرم‌ های نرم افزاری این کمپانی اضافه شود، پرداخته می‌شود؛ درست مشابه رویداد WWDC اپل که همه ساله در اواخر خرداد برگزار می‌شود و اهالی کوپرتینو در آن به معرفی ورژن جدید آی او اس و گاهی اوقات، به رونمایی از محصولات سخت افزاری جدید خود می‌پردازند.

از آنجا که تاریخ برگزاری رویداد گوگل I/O 2017 هم مطابق دور‌های قبلی این رویداد، زمان ثابت و مشخصی ندارد، بسیاری از کاربران تا چند هفته‌ی پیش مایل بودند که بدانند این مراسم جذاب در چه تاریخی برگزار خواهد شد. به همین منظور هفته ی پیش حساب رسمی این کمپانی در توییتر پازلی را در قالب یک تصویر عجیب منتشر کرد و از کاربران هوشمند و علاقه‌مند خواست که آن را حل کنند. خیلی‌ها حدس می‌زدند این پازل که تصویر آن را در زیر می‌بینید، تاریخ برگزاری رویداد گوگل I/O 2017 را لو می‌دهد:

تاریخ برگزاری رویداد گوگل I/O 2017 مشخص شد

در حالی که کاربران در حال حدس و گمانه‌زنی در این باره بودند بودند، به نظر می‌رسد که ساندار پیچای (Sundar Pichai)، مدیر عامل این کمپانی، بیش از این طاقت نیاورده است و طی انتشار توییت جدیدی، تایید کرده است که در واقع پاسخ این پازل، یک تاریخ است و این تاریخ، زمان برگزاری دوره‌ی بعدی رویداد گوگل آی او را لو می‌دهد:

بله درست حدس زدید. رویداد گوگل I/O 2017 در آمفی تئاتر شورلاین در مانتن ویو ایالت کالیفرنیا و در روزهای هفدهم تا نوزدهم ماه می (بیست و هفتم تا بیست و نهم اردبیهشت ماه ۱۳۹۵) برگزار خواهد شد. ۱۱۰ روز دیگر شما را خواهیم دید! #io17

رویداد گوگل I/O 2017 شامل معرفی چه محصولاتی خواهد بود؟

البته برگزاری این رویداد در ماه می با توجه به تاریخ‌ برگزاری دور‌ه‌های قبلی، چندان هم عجیب نیست، اما حالا کاربران با دانستن تاریخ دقیق رویداد گوگل I/O 2017 می‌توانند برنامه‌ریزی بهتری برای استفاده از آن داشته باشند. گفته می‌شود که در این دوره گوگل قرار است از نسخه‌ی بعدی سیستم عامل اندروید که در حال حاضر تحت عنوان اندروید اُ (Android O) شناخته می‌شود، رونمایی به عمل بیاورد. همچنین از آنجا که در دوره‌ی قبلی گوگل از محصول جدیدی تحت عنوان گوگل هوم رونمایی کرد، احتمال می‌دهیم که از مدل آپدیت شده‌ی این پلتفرم در کنار محصولات سخت افزاری جدید پرده‌برداری شود. در رویداد گوگل آی او سال ۲۰۱۶ از نرم افزارهای Allo و Duo رونمایی شد و امسال احتمالا شاهد اضافه شدن قابلیت‌های جدید و یا رونمایی از نسخه‌ی جدیدتر و پیشرفته‌تر آنها خواهیم بود.

1395-11-11

دیدگاهتان را بنویسید