تایید قرارداد فروش هارمن اینترنشنال به سامسونگ توسط سهامداران

تایید قرارداد فروش هارمن اینترنشنال به سامسونگ توسط سهامداران

تایید قرارداد فروش هارمن اینترنشنال به سامسونگ توسط سهامداران

سامسونگ در ماه نوامبر سال گذشته اعلام کرد که تصمیم به خریداری کمپانی Harman International به قیمت 8 میلیارد دلار گرفته است. به موجب این قرارداد، سامسونگ به تجارت‌های اتومبیل هارمن و همچنین برندهای مطرح موزیک آن شامل Bang & Olufsen، Harman Kardon، JBL و سایرین دسترسی خواهد داشت. البته در ابتدا موانعی بر سر راه قرارداد فروش هارمن اینترنشنال به سامسونگ وجود داشت و بخش کوچکی از سرمایه گذاران بر این باور بودند که مبلغ قرارداد بسیار پایین است. حتی برخی از آن‌ها شکایتی را بر علیه مدیرعامل هارمن به دلیل فروش کمپانی به مبلغ کمتری از ارزش واقعی آن تنظیم کردند.

با این حال، سهامداران هارمن اینترنشنال با عقد این قرارداد موافقت کردند. بدین ترتیب یک سد بزرگ از سر راه سامسونگ برداشته شد. سامسونگ امیدوار است که بتواند در ماه‌های آینده مراحل نهایی تکمیل قرارداد را پشت سر بگذارد.

گزارشی که از این قرارداد در کمیسیون تبادلات ایالات متحده منتشر شده نشان می‌دهد که 70.78 درصد از سهامداران هارمن – 49,460,322 سهم از 69,883,605 – در جلسه‌ی سهامداران حضور داشته‌اند؛ حال چه به صورت فیزیکی و چه از طریق نمایندگانشان. 46,921,832 سهم با این قرارداد موافقت کرده و 2,107,178 سهم نیز مخالف آن بودند. همچنین 431,312 سهم نیز از رای دادن به قرارداد فروش هارمن اینترنشنال به سامسونگ خودداری کردند.

پس از موفقیت سهامداران، سامسونگ می‌بایست تاییدیه سایر سازمان‌ها در ایالات متحده، کره جنوبی، چین و اتحادیه اروپا را به دست آورد. انتظار می‌رود که سامسونگ در سه ماهه‌ی سوم 2017 این قرارداد را تکمیل کند.

1395-12-02

دیدگاهتان را بنویسید