تحقق شعار هواوی ؛ کیفیت در همه مراحل در اولویت قرار دارد

شعار هواوی

تحقق شعار هواوی ؛ کیفیت در همه مراحل در اولویت قرار دارد

با توجه به شعار هواوی یعنی «اول کیفیت»، در تمامی مراحل و فرایندها از جمله تحقیق و توسعه، طراحی، تولید، آزمایش و مدیریت تامین‌کنندگان، کیفیت در اولویت قرار دارد.

در ادامه به چند مورد واقعی در ارتباط با مسئولیت‌پذیری هواوی در قبال مشتریان با توجه به شعار «اول کیفیت» خواهیم پرداخت:

در ماه آگوست سال 2015 گوشی‌های MateS و Honor 7i از حسگر نور محیط بهره می‌بردند، اما بعد از یک سال 0.1 درصد از این سنسورها از کار افتادند. با این حال همه عملکردهای گوشی بدون نقص انجام می‌شد، اما هواوی تصمیم گرفت که این دستگاه را بازنگری و تعویض کند، اگرچه هزینه زیادی برای ان شرکت در پی داشت.

در موردی دیگر برای جلوگیری از واکنش‌های حساسیت‌زای ناشی از دستگاه‌های پوشیدنی و با هدف تحقق شعار هواوی در راستای کیفیت، این شرکت یک تیم ویژه برای ایجاد استانداردهای دقیق تعیین کرد. هواوی با توجه به مسائل مربوط به سلامت شخصی و ایمنی دستگاه‌های پوشیدنی از سال 2014 شروع به کار کرد و یک تیم ویژه را برای کار با انجمن پوست ژاپن و موسسه تحقیقات و بهداشت عمومی برای بررسی واکنش‌های حساسیت‌زای ناشی از مواد شیمیایی اختصاص داد. در سال 2015 تیم استاندارد آلرژی پوست تاسیس شد و استانداردهای آلرژی و مواد سمی برای محصولات پوشیدنی و کودکان مورد آزمایش قرار گرفت.

شعار هواویهواوی با سازمان‌های مشهوری همچون TUV و SGS همکاری کرد و 6 دسته از مواد شامل فلز، پلاستیک، پارچه، چرم واقعی، سرامیک‌/شیشه، رنگ/پوشش، 19 فلز سنگین مانند کروم و نیکل و همچنین 21 ماده شیمیایی خطرناک مانند ‌organotin ،PAHs و متانول را برای واکنش با پوست مورد آزمایش قرار داد. از این پس محدودیت‌های شدیدی برای جلوگیری از تاثیر بر بدن انسان در نظر گرفته شد. به این ترتیب سیستم ارزیابی زیست‌محیطی تجهیزات پزشکی برای انجام آزمایش حساسیت پوست و آزمایش واکنش آلرژیک طراحی شد.

هواوی تمام قسمت‌های دستگاه‌های پوشیدنی که با بدن انسان تماس می‌گیرند، مانند مچ دست، قفل، بند و ساختارهای بیرونی را مورد بررسی قرار داده و آزمایش کاملی روی مواد و رنگ‌ها انجام می‌دهد. علاوه بر آن، موادی که از سوی تامین‌کنندگان در اختیار هواوی قرار می‌گیرد نیز مورد آزمایش قرار می‌‌گیرد. همچنین برای هر سری محصولات، آزمایش بتا روی بیش از 500 کاربر به منظور رد هرگونه خطر واکنش آلرژیک صورت می‌گیرد.

توجه به کیفیت طراحی در راستای شعار هواوی

هواوی همیشه استانداردهایی را برای فاصله بین نمایشگر و قاب گوشی های هوشمند خود در نظر گرفته است. این استاندارد 0.15 میلی‌متر است که مهندسان سازه از آن استفاده می‌کنند. البته تولیدکنندگان گوشی های هوشمند استاندارد فاصله بین بدنه و نمایشگر را 0.15 تا 0.18 میلی‌متری در نظر می‌گیرند، اما هواوی در حال کار کردن روی کاهش این میزان از 0.15 تا 0.1 میلی‌متر است.

1396-04-28

دیدگاهتان را بنویسید