ترجیح می‌دهید دکمه های ناوبری گوشی شما فیزیکی باشد یا مجازی؟

ترجیح می‌دهید دکمه های ناوبری گوشی شما فیزیکی باشد یا مجازی؟

ترجیح می‌دهید دکمه های ناوبری گوشی شما فیزیکی باشد یا مجازی؟

محل قرارگیری دکمه های ناوبری گوشی های موبایل همیشه در بین کاربران جای بحث و اختلاف نظر بود. برخی دوست دارند این دکمه های پرکاربرد را به صورت فیزیکی لمس کنند و برخی دیگر نیز حالت مجازی یا نرم افزاری آن را می‌پسندند. نظر شما چیست؟

دکمه های ناوبری گوشی های جدید سامسونگ در نمایشگر قرار گرفته‌اند

با رونمایی از گلکسی اس 8 (Galaxy S8) و گلکسی اس 8 پلاس (+Galaxy S8)، یک بار دیگر محل قرارگیری و نوع دکمه های ناوبری گوشی ها به محلی برای بحث در دنیای موبایل تبدیل شده است. سامسونگ همیشه دکمه هوم را به صورت فیزیکی می‌ساخت و دکمه های Back و recent apps را نیز در کنار آن قرار می‌داد. اما در پرچمداران جدید این کمپانی، شاهد تغییر رویه‌ای بی‌سابقه بودیم؛ دکمه های نویگیشن گلکسی S8 و +S8 درون صفحه نمایش جای داده شده‌اند.

قطعا فیزیکی یا مجازی بودن دکمه های ناوبری گوشی مزایا و معایب خاص خودشان را دارند؛ به عنوان مثال، قرارگرفتن این دکمه ها درون نمایشگر، امکان اشغال سطح بیشتری از قاب جلو را به صفحه نمایش می‌دهد و باعث می‌شود لبه‌ها و حاشیه های اضافی اسمارت فون کمتر شود. به علاوه اینکه، برخی از کاربران ترجیح می‌دهند به جای فشردن فیزیکی یک دکمه، به راحتی روی صفحه نمایش ضربه کوچکی وارد آورده تا به صفحه هوم منتقل شوند.

ترجیح می‌دهید دکمه های ناوبری گوشی شما فیزیکی باشد یا مجازی؟

از سوی دیگر، دکمه های فیزیکی (به طور مشخص، دکمه هوم فیزیکی) معمولا به عنوان محل قرارگیری سنسور اثر انگشت نیز به کار برده می‌شود که بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند این سنسور را در قسمت جلوی گوشی خود داشته باشند. علاوه بر این، برای بسیاری از افراد کار با دکمه های فیزیکی به مراتب ساده‌تر از دکمه های ناوبری است که بر روی نمایشگر قرار گرفته و گاهی باعث ایجاد مزاحمت برای این افراد می‌شوند.

شما کدام حالت را ترجیح می‌دهید؟ دکمه های فیزیکی/خازنی یا دکمه های نرم افزاری و مجازی؟ یا شاید هم نظری در این خصوص نداشته باشید؟

با شرکت در رای‌گیری زیر، به گزینه دلخواه خود رای داده و اگر دیدگاه دیگری دارید، آن را در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

var tp_async_polls = tp_async_polls || [];tp_async_polls.push({ id: 165655, container: “#tp-5bc824a6b589c” });

1396-01-17

دیدگاهتان را بنویسید