تلگرام در اندونزی به دلیل گسترش تبلیغات تروریستی فیلتر شد

تلگرام در اندونزی

تلگرام در اندونزی به دلیل گسترش تبلیغات تروریستی فیلتر شد

مقامات دولتی اندونزی به دلایل امنیتی و با توجه به نگرانی‌هایی که در مورد سوءاستفاده تروریست‌ها و افراط‌گرایان از تلگرام در اندونزی به وجود آمد، این پیام رسان را فیلتر کردند.

اندونزی بیشترین جمعیت مسلمان را در میان تمامی کشورهای جهان در خود جای داده است. در همین میان نگرانی‌ها از افزایش حضور و نفوذ گروه تروریستی داعش در جنوب شرقی آسیا از جمله اندونزی شدت یافته و به همین دلیل، مقامات این کشور اقدام به مسدود کردن سرویس پیام رسان تلگرام در اندونزی کردند.

تلگرام در اندونزی

مسدود کردن تلگرام در اندونزی پس از حملات تروریستی اخیر در این کشور

کشور اندونزی هم‌اکنون در بحبوحه طغیان مجدد درگیری‌ها و جنگ‌طلبی‌ها در عرصه داخلی است و بیشتر حملات خونین آن با الهام گرفتن از گروه تروریستی داعش صورت می‌گیرد. در همین راستا در ماه می امسال، یک حمله تروریستی به ایستگاه اتوبوسی در شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی موجب کشته شدن سه افسر پلیس و زخمی شدن تعدادی از شهروندان شد.

دولت اندونزی در واکنش به این حمله تروریستی، همکاری‌های خود را با کشورهای مالزی و فیلیپین در زمینه مقابله با تروریسم، گسترش داد. تلگرام، پیام رسانی است که در میان اعضای گروه تروریستی داعش و هواخواهان آن‌ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و دولت اندونزی نیز تصمیم گرفت برای جلوگیری از تبلیغات تروریستی، مانع از دسترسی کاربران به این پیام رسان شود.

1396-04-24

دیدگاهتان را بنویسید