تماشا کنید: سونی بازی های پلی استیشن را به دنیای موبایل می‌آورد

تماشا کنید: سونی بازی های پلی استیشن را به دنیای موبایل می‌آورد

کنسول پلی استیشن دارای غنی‌ترین آرشیو از حیث بازی‌ها و عناوین انحصاری است و سونی به همراه ده‌ها استودیوی مستقل و توسعه‌دهندگان پویا در طی چندین سال موفق شده است اکوسیستمی غنی از بازی‌های فوق العاده‌ی جذاب، محبوب و خاطره‌ساز را برای طرفدارن این کنسول تولید کند. حالا مطمئنا جذاب به نظر می‌رسد که امکان تجربه‌ی بازی های پلی استیشن بر روی پلتفرم موبایل نیز فراهم شود.

حدود شش ماه پیش بود که سونی به طور رسمی اعلام کرد که قصد دارد تعدادی از محبوب‌ترین بازی‌ها و سری‌های کنسول پلی استیشن را به دنیای موبایل بیاورد. کمپانی ژاپنی با تاسیس استودیوی ForwardWorks عزم خود را برای این هدف نشان داد و حتی گزارشاتی وجود داشت مبنی بر این که اولین موج از بازی‌های این پروژه قرار است در تاریخ ۷ دسامبر (روز گذشته) برای موبایل عرضه شوند.

اما گویا کاربران برای تجربه‌ی بازی های پلی استیشن بر روی اسمارت فون خود باید کمی بیشتر منتظر بمانند، زیرا سونی و مسئولان استودیوی ForwardWorks ساعاتی پیش و در رویداد PlayStation Experience 2016 به طور رسمی اعلام کردند که اولین موج از این بازی‌ها قرار است در سال آینده روانه‌ی فروشگاه‌های نرم افزاری شود. این بازی‌ها که شامل عناوین محبوبی نظیر Hot Shots Golf ،Wild Arms ،Arc the Lad و What Did I Do to Deserve This ,My Lord? می‌شوند، اولین بازی‌هایی خواهند بود که کاربران موبایل به آنها دسترسی پیدا می‌کنند.

علاوه بر اینها ForwardWorks اعلام کرده است که بعد از اتمام انتشار بازی‌های موج اول، چندین سری انحصاری جذاب و محبوب نظیر Parappa the Rapper ،Doko Demo Issho و Boku no Natsuyasumi نیز به دنیای موبایل پای می‌گذارند تا گیمرها بتوانند امکان تجربه‌ی بازی های پلی استیشن را همه جا به همراه خود داشته باشند؛ اولین بازی عرضه شده در این پروژه، Hot Shots Golf خواهد بود که انتشار آن برای بهار سال ۲۰۱۷ زمان‌بندی شده است.

استودیوها و عناوین جذاب بیشتری در راه هستند

این استودیوی ژاپنی برای افزایش هیجان گیمرهای موبایل اعلام کرده است که همکاری جدید آنها با استودیوی نام آشنای Square Enix برای توسعه‌ی یک بازی موبایلی دیگر و همچین استودیوی Nippon Ichi Software برای عرضه‌ی سری بازی‌های خاطره‌انگیز Disgaea و Yomawari آغاز شده است. گفتنی است که عرضه‌ی این بازی ها در فاز اول، تنها در کشور ژاپن اتفاق می‌افتد و هنوز صحبتی در رابطه با انتشار آنها و تاریخ عرضه در دیگر کشورهای جهان به میان نیامده است.

شما عزیزان گجت نیوزی در تریلر زیر می‌توانید تعدادی از این بازی های پلی استیشن که قرار است در آینده‌ی نزدیک و  طبق زمان‌بندی معین در قالب پروژه‌ی ریبوت (Reboot Project) برای پلتفرم موبایل عرضه شوند را مشاهده کنید:

1395-09-18

دیدگاهتان را بنویسید