تماشا کنید:  قدرت وحشتناک گردباد Nepartak تایوان در روز جمعه

گردباد Nepartak

تماشا کنید:  قدرت وحشتناک گردباد Nepartak تایوان در روز جمعه

گردباد Nepartak صبح روز جمعه سواحل شرقی تایوان را درهم نوردید و باعث واژگون شدن اتومبیل‌ها، آواره شدن هزاران نفر از مردم و به‌جای گذاشتن یک دنباله از تخریب‌های پی در پی شد.

گردبادها و طوفان‌های گرمسیری یکی از وحشتناک‌ترین بلایای طبیعی است. گردبادهای گرمسیری یک سامانه جوی به‌شدت متلاطم هستند و مشخصه آن یک مرکز کم فشار همراه با بارندگی‌های شدید و سیلابی، توام با باد‌های پرسرعت است.

گردباد Nepartak

گردباد Nepartak یک طوفان گرمسیری است که با تشکیل در نوامبر 2003 سواحل فیلیپین و هاینان را درنوردید و با رسیدن به سواحل ژاپن در 12 نوامبر از سوی اداره هواشناسی ژاپن، طوفان Nepartak نامیده شد. این طوفان به‌عنوان 20‌امین طوفان شناخته شده از گردباد‌های اقیانوس آرام است. گردباد نیپاتک در 13 نوامبر به سامار، یکی از جزایر کشور فیلیپین رسید. در آن هنگام برق چهار میلیون نفر قطع شد، حمل و نقل متوقف شد و گزارش شد که 13 نفر در این طوفان جان خود را از دست دادند.

اکنون اولین طوفان عمده، در فصل گردباد‌های گرمسیری در ساعت 5:50 صبح روز جمعه به‌وقت محلی، شهرستان تایتونگ را با سرعت 234 کیلومتر بر ساعت، شلاق‌ گونه سواحل تایوان را مورد تاخت و تاز قرار داد. خبرگزاری مرکزی تایوان اعلام کرد که در این طوفان حداقل 69 نفر به ‌دلیل جراحات وارده از طریق گردباد Nepartak مجروح گشته و راهی بیمارستان‌ها شده‌اند.

برخی از خبرگزاری‌های همچون Weather Channel، تعداد زخمی شدگان را بیش از 100 نفر اعلام کرده و گزارش داده‌ که 3 نفر نیز کشته شده‌اند. دیدن قدرت باور نکردنی این طوفان، بسیار وحشتناک است آسمان روز به شب تبدیل شده و ریزش باران سیل‌آسا فضا را وحشتناک‌تر کرده است.

در ویدئوی زیر می‌توانید قدرت طوفان نیپاتک را ببینید که چگونه خودروها را واژگون کرده و در حال تخریب منازل است:

دیدگاهتان را بنویسید