تنظیمات جدید تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2: تصاویر پس زمینه زنده همه جای گوشی

تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2

تنظیمات جدید تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2: تصاویر پس زمینه زنده همه جای گوشی

ورژن جدیدی از اندروید نوقا مدتی است برای استفاده آزمایشی عرضه شده و یک قابلیت نه چندان جدید، اما لازم و ضروری را به گوشی های اندرویدی آورده است. در نسخه بتای اندروید 7.1.2 که مدتی قبل عرضه شد، شاهد تغییر تنظیمات مرتبط با استفاده از تصاویر پس زمینه زنده هستیم. به عبارت دیگر تنظیمات تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2 نسخه بتا، این قابلیت را در گوشی گوگل پیکسل (Google Pixel) و همچنین چندین گوشی آخر سرس نکسوس (Nexus) فراهم آورده تا کاربر بتواند محل مورد نظر برای استفاده از عکس را تعیین کند.

تعیین محل استفاده از تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2

همانند همیشه تغییرات ریز و درشتی در ورژن جدید اندروید نوقا دیده می‌شوند که بر اساس گفته‌های وب سایت تخصصی Droid-Life، یکی از آن‌ها امکان تعیین محل استفاده از تصویر پس زمینه لایو است. به عبارت دیگر تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2 می‌تواند بسته به درخواست کاربر در صفحه نمایش اصلی (هوم) و یا صفحه قفل (لاک اسکرین) استفاده شود، بدون اینکه نیاز باشد تا بعد از انتخاب، در هر دو صفحه نمایش یک تصویر وجود داشته باشد.

تا پیش از این، در زمان تصمیم برای استفاده از یک تصویر پس زمینه لایو در گوشی، مجبور بودید تا هم در صفحه هوم و هم در لاک اسکرین شاهد آن باشید، بدون آنکه بتوان تنها صفحه هوم را همانند همیشه برای قرار دادن عکس انتخاب کنید. از این پس تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2 می‌تواند بسته به سلیقه کاربر مورد استفاده قرار بگیرد، به این معنی که آن را در فقط در صفحه هوم و یا در صورت تمایل همانند گذشته در هر دو استفاده کند.

تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2تصویر پس‌ زمینه لایو در اندروید 7.1.2 ، در گوشی های گوگل پیکسل با تصاویر پس زمینه یکپارچه گوشی کار می‌کند. همانند همیشه، گوگل گوشی های ساخت دست خود را در اولویت قرار داده است، اما به زودی شاهد عرضه نسخه جدید در بیشتر گوشی های کنونی دارای اندروید نوقا خواهیم بود.

1395-11-15

دیدگاهتان را بنویسید