تولید ربات Cassie با الهام از شتر مرغ + ویدیو

ربات Cassie

تولید ربات Cassie با الهام از شتر مرغ + ویدیو

در آینده نزدیک روزی خواهد رسید که شرکت‌های خدمات پستی برای ارسال محموله‌ها، از ربات‌های هوشمند و دو پا استفاده کرده و شما برای دریافت کالای خود مجبور به امضای رسیدی خواهید بود که ربات در اختیارتان قرار می‌دهد. این سناریویی است که یکی از استادیاران بخش رباتیک دانشگاه ایالتی اورگن (Oregon State University) و مدیر ارشد بخش فناوری و تکنولوژی شرکت “Agility Robotics” با نام جاناتن هرست (Jonathan Hurst) برای آینده تصور می‌کند. همین موضوع هم باعث شده تا او و گروهش ربات Cassie را با الهام از شتر مرغ توسعه دهند.

پیش از هر چیز باید اشاره کنیم که ربات Cassie به منظور ارسال محموله‌های پستی طراحی نشده و درواقع پلتفرمی‌ست که شرکت‌های رباتیک و موسسات تحقیقاتی می‌توانند از از آن استفاده کنند. به بیان دیگر، احتمالا در آینده ربات‌هایی را خواهید دید که براساس Cassie توسعه پیدا کرده‌اند.

به‌گفته هرست، تیم توسعه‌دهنده برای ساخت Cassie از ربات قبلی این دانشگاه با نام “ATRIAS” استفاده کرده‌اند:

موتورهای به کار گرفته‌شده در ATRIAS برخلاف یکدیگر کار کرده و موجب ناکارآمدی آن می‌شدند که ما تلاش کرده‌ایم این مشکل را در Cassie حل کنیم. با اضافه شدن دستگاه هدایتی، پا و یک سیستم مهر و موم شده، حالا ربات Cassie قادر به راه رفتن در باران و برف نیز هست.

به‌علاوه این ربات جدید تنها نصف ATRIAS وزن داشته و البته شباهت چندانی هم به شترمرغ ندارد؛ هرچند سازندگان به منظور افزایش چالاکی، کارآمدی و نیرومندی ربات Cassie، روی پرندگان و پاهای آنها نیز مطالعه کرده‌اند.

ربات Cassie

برنامه‌ها از تولید اولیه این ربات در کارخانه‌های شرکت “Agility Robotics” واقع در کشور آلبانی خبر دارند. در آینده و در صورت موفق بودن Cassie، ربات‌های دیگر نیز تولید خواهند شد.

ما می‌خواهیم ربات‌هایی را طراحی و تولید کنیم که همانند انسان‌ها، همه جا رفته و توانایی دویدن با مقادیر مشابهی از انرژی را داشته باشند.

ویدیوی معرفی ربات Cassie

1395-11-23

دیدگاهتان را بنویسید