جان مک‌آفی ادعا می‌کند که رمزگذاری واتس‌آپ را شکسته است

جان مک‌آفی

جان مک‌آفی ادعا می‌کند که رمزگذاری واتس‌آپ را شکسته است

همان‌طور که می‌دانید واتس‌ آپ به‌تازگی پیام‌های ارسالی و دریافتی را رمزگذاری کرده است. این بدان معنی است که حتی اگر هکرها به‌حساب کاربری شما دسترسی داشته باشند، نمی‌توانند پیام‌های شما را بخوانند. اما اکنون خبرهایی در زمینه شکسته شدن رمزگذاری سیستم پیام‌رسانی واتس‌آپ توسط جان مک‌آفی منتشر شده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

به‌تازگی گزارش‌هایی توسط سازمان امنیت سایبری منتشر شده که با توجه به آن به نظر می‌رسد که جان مک‌آفی و تیم او مدعی بر شکستن سیستم رمزگذاری واتس‌آپ هستند و ظاهرا موفق هم شده‌اند. این خبر بدان معنی است که هم اکنون امکان خوانده شدن پیام‌های شما توسط هکرها وجود دارد.

جان مک‌آفی یک برنامه نویس کامپیوتر بوده و خالق شرکت مک‌آفی است، این شخص در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی به‌عنوان برنامه نویس و طراح نرم‌‌افزار از قبیل ناسا و زیراکس خدمت کرده است و در سال 1987 میلادی شرکت مک‌آفی را به‌عنوان یک شرکت آنتی‌ویروس تاسیس کرد.

آن‌طور که پیدا است آسیب پذیر فقط در نسخه‌های اندرویدی واتس‌آپ تحت تاثیر قرار گرفته، با این حال امنیت واتس‌آپ در اندروید بسیار پایین است. جان مک‌آفی مدعی است که هیچ مشکلی در اپلیکیشن و سیستم واتس‌آپ وجود ندارد، بلکه این مشکل از سوی گوگل و سیستم عامل اندروید است. او ادعا می‌کند که نقص جدی در طراحی اندروید وجود دارد که اجازه دسترسی را به همه اطلاعات در یک دستگاه اندرویدی، ازجمله پیام‌های رمزگذاری شده واتس‌آپ می‌دهد.

البته هنوز نحوه نفوذ جان‌ مک‌آفی هنوز مشخص نشده و این شخص در گذشته هم ادعاهای بسیار عجیب و غریبی را داشته است. همچنین مک‌آفی اعلام کرده که قصد گفتگو با گوگل و واتس‌آپ را برای حل این مشکل دارد و او ظاهرا به دنبال اخذ هزینه برای خدمات خود نیست. به هر حال اگر ادعاهای مک‌آفی واقعی باشند، یک مشکل جدی در سیستم طراحی اندروید وجود دارد و گوگل باید هرچه سریع‌تر به فکر حل کردن آن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید