حکایت تمسخر آکورا توسط پورشه!

آکورا

حکایت تمسخر آکورا توسط پورشه!

تیم خودروسازی آکورا ، برای توسعه‌ی سوپر اسپورت NSX به‌صورت مخفیانه یک دستگاه پورشه 911GT3 خریداری کرده بود. حالا، پورشه پس از اطلاع از چنین اقدامی، واکنش جالب و طعنه‌داری نسبت به این کمپانی ژاپنی نشان داده است که دانستن آن خالی از لطف نیست. با گجت نیوز همراه شوید.

اگر بخواهید به تحقیق و تفحص یکی از خودرو‌های پورشه بپردازید، این شرکت مچ شما را خواهد گرفت و شما را مسخره خواهد کرد. این دقیقا همان چیزی است که اخیرا در جریان کمک گرفتن آکورا از 911GTS به‌منظور توسعه سیستم فرمان NSX اتفاق افتاده است.

قضیه از جایی آب می‌خورد که تیم خودروسازی آکورا به‌صورت مخفیانه یک نمونه از خودرو 911GT3 برای توسعه و طراحی فرمان NSX خریداری کرد؛ اما ظاهرا پورشه از این اقدام مطلع شده و حواسش به همه‌چیز هست! در همین حال بود که آلمانی‌ها تصمیم گرفتند شوخی طعنه‌آمیزی به رقیب ژاپنی خود داشته باشند.

پس‌ازاینکه آکورا اقدام به دریافت پورشه 911GT3 خود کرد، با مورد جالبی رو به رو شد. با توجه به صحبت‌های نیک رابینسون، مدیر بخش دینامیکی خودرو آکورا NSX، نوشته‌ای زیر کاپوت و سمت چپ پیشرانه‌ی این خودرو قرار داشت که هوندا را مخاطب قرار داده بود. در آن نامه نوشته‌شده بود:

موفق باشی هوندا، توی میدون مسابقه می‌بینمت. از طرف پورشه

آکورا

تیم توسعه‌دهنده‌ی NSX پیش‌ازاین نیز از یک دستگاه مک‌لارن 12C استفاده کرده، اگرچه مک لارن هرگز نفهمید که این ماشین خاص متعلق به چه شخصی است. البته هنگامی که مسئولان آکورا این خودرو را برای سرویس به نمایندگی تحویل دادند، مهندسین این شرکت را تعجب زده کرد و از مالکان پرسیده بودند: کجا موفق شدید این خودرو را با سرعت 330 کیلومتر بر ساعت برانید!

آکورا، برند خودرو‌های لوکس ژاپنی از ترفند‌های زیادی برای توسعه و طراحی NSX استفاده کرده. شرکت‌های مطرح خودروسازی، نظیر پورشه و مک لارن نیز به لطف کیفیت کار بسیار بالایی که دارند، الگویی مناسبی برای رقیبان به شمار می‌رود، همچنین پیش از آکورا نیز تعداد زیادی از خودروسازان محصولات این شرکت را سرلوحه‌ی کار خود قرارداده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید