خریداران چینی علاقه‌ای به اچ‌تی‌سی 10 ندارند

اچ‌تی‌سی

خریداران چینی علاقه‌ای به اچ‌تی‌سی 10 ندارند

روز گذشته خبر‌هایی پیرامون خرج شدن سهام‌های انحصاری کمپانی HTC در کشور تایوان منتشر شد. پس از انتشار این خبر، ما آن را به سرمایه‌گذاری اخیر اچ‌تی‌سی در تاسیس کمپانی جدید برای تکنولوژی واقعیت‌مجازی (VR) ربط دادیم؛ اما امروز خبر جدیدی پیرامون کاهش 10 درصدی سرمایه کلی این کمپانی منتشر شد.

رسانه Focus Taiwan امروز طی گزارشی از عدم علاقه عمومی به پرچم‌دار جدید اچ‌تی‌سی، HTC 10، خبر داد؛ محصولی که به نسبت پرچم‌داران سال گذشته یک آپگرید ارتقاء بزرگ محسوب می‌شود. طبق گزارش‌های دو وب‌سایت آنلاین خرده‌فروش چینی – TMall و Jingong – در 11 روز گذشته تنها 251 واحد پیش‌فروش پرچم‌دار جدید HTC در کشور چین ثبت شده است. این آمار مربوط به 25 آوریل است.

خریداران چینی علاقه‌ای به اچ‌تی‌سی 10 ندارند

HTC 10 به نسبت نسخه جهانی، با قیمت کمتری در کشور چین عرضه شده است. نسخه چینی پرچم‌دار اچ‌تی‌سی به‌جای تراشه اسنپدراگون 820، از چیپست اسنپدراگون 652 SoC بهره می‌برد. این کمپانی تایوانی جهت افزایش آمار فروش و امکان کاهش قیمت نسخه مربوط به کشور چین، چنین تغییری را در آن اعمال کرده است.

البته باید چند مورد را پیرامون این گزارش به اطلاعتان برسانیم. در درجه‌ی اول، آمار و ارقام ذکر شده قدیمی بوده و مربوط به یک هفته قبل است و همچنین پیش‌فروش محصول از هشتم ماه می در چین آغاز شد. علاوه بر این، در حال صحبت پیرامون یک کشور هستیم (البته یک بازار بزرگ با خریداران بسیار زیاد). میزان فروش HTC 10 در خود تایوان با قیمتی معادل با 768 دلار و تراشه اسنپدراگون 820، از آنچه انتظار می‌رفت، به‌مراتب بیشتر بوده است.

در ایالات متحده آمریکا، این تلفن هم‌اکنون به‌صورت قراردادی با اپراتور ورایزن در دسترس قرار گرفته است. علاوه بر این نسخه‌های آنلاک شده HTC 10 که توسط خود کمپانی به فروش می‌رسند به‌زودی از تایوان به آمریکا خواهند رسید.

اینکه آمار فروش و استقبال خریداران جهانی از پرچم‌دار جدید کمپانی اچ‌تی‌سی چگونه می‌شود، هنوز مشخص نیست و در این زمینه باید منتظر آمار و ارقام‌‌ سرویس‌های آماری باشیم؛ اما به نظر شما استقبال خریداران ایرانی از HTC 10 چطور خواهد بود؟

دیدگاهتان را بنویسید