در حمله سایبری به مجلس انگلستان ایمیل اعضا هدف قرار داده شد

حمله سایبری به مجلس انگلستان

در حمله سایبری به مجلس انگلستان ایمیل اعضا هدف قرار داده شد

هکرها یک حمله سایبری به مجلس انگلستان ترتیب دادند و تلاش کردند به حساب کاربری ایمیل اعضا نفوذ پیدا کنند. این اتفاق، در ادامه چند حمله هکری دیگر رخ داده است.

بعد از گزارش تایمز مبنی بر داد و ستد شدن ایمیل آدرس‌ها و پسوردهای اعضای کابینه بریتانیا و دیگر مقامات دولتی توسط هکرهای روسی، اکنون قدم بعدی این سرقت برداشته شده است. حمله سایبری به مجلس انگلستان مقامات دولتی این کشور را آشفته کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مرکز امنیت ملی سایبری انگلستان تحقیق بر روی این حمله، که در روز جمعه آغاز شد، را شروع کرده است. برای کاهش دادن میزان درز اطلاعات احتمالی، دسترسی از راه دور به ایمیل‌ها سریعا غیر فعال شد. یک سخنگوی مجلس در این باره گفت تلاش‌هایی به منظور دسترسی غیر مجاز به شبکه‌های پارلمانی انجام شده است. طی ارسال چند توییت، قطع دسترسی از راه دور به ایمیل اکانت‌ها، به اعضای کابینه اطلاع داده شد.

حمله سایبری به مجلس انگلستان

حمله سایبری به مجلس انگلستان بعد از حمله باج افزار واناکرای رخ داد

بر اساس گزارش‌هایس که تاکنون منتشر شده، تلاش‌ها برای نفوذ به سرورهای دولتی ناموفق بوده‌اند. در هر صورت، مرکز امنیت ملی سایبری انگلستان در حالت آماده‌باش قرار دارد، چرا که ممکن است حملات سایبری دیگری در پیش باشند. از آلوده شدن سیستم‌های بیمارستان‌های این کشور به باج افزار Wannacry در ماه می، تنها یک ماه می‌گذرد.

حمله سایبری به مجلس انگلستان

متاسفانه از آنجایی که گروه‌های هکری مدت‌هاست توسط دولت‌ها پشتیبانی می‌شوند، حملاتشان نسبت به قبل بسیار پیچیده‌تر شده و از طرفی تعداد حملات آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است.

1396-04-04

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *