دستیار صوتی Alexa زین پس با سیستم خانه هوشمند ThinQ Hub کار خواهد

دستیار صوتی Alexa

دستیار صوتی Alexa زین پس با سیستم خانه هوشمند ThinQ Hub کار خواهد کرد

ال‌جی در نمایشگاه IFA 2016، قابلیت استفاده از دستیار صوتی Alexa آمازون در سیستم خانه هوشمند ThinQ Hub را در معرض دید عموم قرار داد.پلتفرم یکپارچه خانه هوشمند ال‌جی یا همان ThinQ Hub، به عنوان دروازه‌ای برای حسگرهای هوشمند و لوازم خانگی متصل به اینترنت در خانه عمل می‌کند اما فراتر از آن است و قابلیت نمایش یادآوری‌ها از تقویم‌های شخصی و پخش موسیقی از بلندگوهایش را دارد.

همان‌طور که گفته شد ThinQ Hub تنها نقش رابط لوازم هوشمند با یکدیگر را بر عهده دارد، از این رو ال‌جی برای کاربردی‌تر کردن آن، به تازگی امکان استفاده از دستیار صوتی Alexa را تحت این شبکه ایجاد کرده است.SmartThinQ Hub با گردآوری اطلاعات از لوازم خانگی هوشمند و هم چنین محصولات معمولی که از طریق وای-فای و بلوتوث که به حسگرهای SmartThinQ متصل هستند نقش اصلی را در پلتفرم خانه هوشمند ال‌جی دارد.

بدین ترتیب با ادغام شدن گجت اکو و دستیار صوتی Alexa با پلتفرم خانه هوشمند ال‌جی، کاربران قادر خواهند بود به صورت فرامین صوتی بر وضعیت وسایل هوشمند منزل خود نظارت داشته باشند. به عنوان مثال با بهره‌گیری از این قابلیت می‌توانید با یک جمله قهوه ساز را روشن کنید، پوشه آهنگ‌های لایت را پخش نمایید و بدون هیچ‌گونه حرکت از جای خود پرده‌های اتاق خواب را جمع کنید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که در حال حاضر تنها امکان کنترل لوازم خانگی ساخت خود شرکت کره‌ای که از رابط اصلی این شرکت برای اتصال ThinQ Hub استفاده می‌کنند، از طریق Alexa وجود دارد، با این حال این رویه در آینده تغییر پیدا خواهد کرد و دستگاه‌های بیشتری با این دستیار صوتی آمازون سازگار خواهند شد.

فروشگاه اینترنتی جانبی فروش اینترنتی انواع عینک واقعیت مجازی و دسته بازی موبایل حامی گجت نیوز در پوشش ویژه نمایشگاه IFA 2016

1395-06-12

دیدگاهتان را بنویسید