دوربین اکسپریا ایکس زد سونی یا گلکسی اس 7 سامسونگ؛ کدامیک سریعتر فوکوس می‌کند؟

دوربین اکسپریا ایکس زد سونی یا گلکسی اس 7 سامسونگ؛ کدامیک سریعتر فوکوس می‌کند؟

مسلما یکی از هیجان انگیزترین بررسی ها در میان دوربین گوشی های هوشمند سطح بالا به اکسپریا ایکس زد سونی (که به تازگی در رویداد IFA 2016 معرفی شده است) و گلکسی اس 7 سامسونگ تعلق خواهد داشت. دوربین اکسپریا ایکس زد سونی (Sony Xperia XZ) همانند رقیب خود دارای سیستم فوکوس خودکار بسیار سریع است و از این رو مقایسه دوربین این دو گوشی بسیار جالب خواهد بود.

دوربین اکسپریا ایکس زد سونی یا گلکسی اس 7 سامسونگ؛ کدامیک سریعتر فوکوس می‌کند؟

در ویدئو زیر سیستم فوکوس خودکار دوربین گوشی های پرچمدار دو شرکت سونی و سامسونگ را مقایسه کردیم. همان طور که احتمالا می‌دانید سامسونگ گلکسی اس 7 در بخش دوربین خود دارای سیستم فوکوس خودکار با پیکسل دوگانه است و از این رو با سرعت بسیار زیادی عملیات فوکوس را انجام می‌دهد. اما در سمت دیگر میدان دوربین اکسپریا ایکس زد سونی قرار دارد که دارای آخرین فناوری فوکوس خودکار شرکت سونی بوده و به همین دلیل انتظارات بسیار زیادی از این بخش گوشی خواهد رفت. در طی مقایسه های به عمل آمده در ویدئو مزبور، متوجه شدیم که به میزان بسیار ناچیزی، دوربین گلکسی اس 7 سامسونگ سریعتر از نماینده سونی بر روی سوژه های موجود در صحنه فوکوس می‌کند. هر چند می‌بایست این نکته را نیز در نظر گرفت که این بررسی در غرفه سونی و بر روی گوشی پرچمدار این شرکت انجام گرفته است و از این رو مسلما این گوشی، نسخه نهایی پرچمدار سونی نخواهد بود.

شرکت سونی تبلیغات بسیار زیادی را بر روی دوربین 23 مگاپیکسلی جدید گوشی اکسپریا ایکس زد انجام داده است و از سویی مدعیست که این گوشی می‌تواند در این عرصه گوی سبقت را از دیگر رقبا برباید. در هر صورت می‌بایست منتظر بود و دید که نسخه نهایی این گوشی به چه شکل خواهد بود.

نظر شما در این زمینه چیست؟ دوربین اصلی کدامیک از این دو گوشی را ترجیح خواهید داد؟

1395-06-21

دیدگاهتان را بنویسید