ربات جنگجوی ایرانی برای مبارزه با داعش به خاک عراق رسید

ربات جنگجوی ایرانی

ربات جنگجوی ایرانی برای مبارزه با داعش به خاک عراق رسید

یکی از رسانه‌های عراقی خبر از استفاده نیروهای نظامی عراقی از یک ربات جنگجوی ایرانی برای مقابله با داعش می‌دهند. گفته می‌شود که عراق برای باز پس گیری یکی از مناطق مهم خاکی خود از دست گروه تروریستی داعش، از این روبات استفاده می‌کند. در حال حاضر هیچ اطلاعات بیشتری جز یک عکس از این روبات در دسترس نیست. گفتنی است که این روبات توسط یک لپ تاپ و از فاصله یک کیلومتری قابل هدایت و تیراندازی خواهد بود.

به گزارش بغداد پست، یک خودرو ربات جنگجوی ایرانی برای باز پس گیری یکی از مناطق مهم از گروه تروریستی داعش به عراق فرستاده شد. این ربات جنگجوی ایرانی دارای ابعادی همانند یک خودرو ولی با شکل و شمایل یک تانک جنگی است که با در اختیار داشتن یک ماشین گان خودکار همراه با راکت انداز خواهد بود. علاوه بر آن 4 دوربین نیز در اطراف این خودرو تعبیه شده است تا اپراتور بتواند از فاصله یک کیلومتری و توسط یک لپ تاپ آن را به خوبی هدایت کند. این فاصله به معنی آن خواهد بود که اپراتورها همچنان باید در منطقه جنگی حضور داشته باشند اما در واقع خود به طور مستقیم وارد مبارزه با دشمن نشده و از طریق این ماشین به جنگ با دشمن می‌پردازند.

ربات جنگجوی ایرانی

ربات جنگجوی ایرانی

هیچ مشخصات دیگری از ربات جنگجوی ایرانی در دست نیست

البته هنوز هم مشخص نیست که آیا سازنده واقعی این ربات جنگجو ایران بوده یا کشور دیگری در پشت این قضیه است! در واقع این خودرو را به نام “Alrobot” الربات می‌شناسند. بغداد پست ادعا می‌کند که این خبر توسط دو شخص به دست آمده است اما بنا به دلایلی حاضر به افشای نام این دو فرد نیست. یک کاربر توییتر گفته است که این ربات جنگجوی ایرانی را در یک نمایشگاه امنیت و دفاع چندین ماه پیش برگزار شده در بغداد دیده است که شما می‌توانید در بالا آن را مشاهده کنید.

از آنجایی که اطلاعات زیادی در خصوص این خودرو روباتیک جنگی موجود نیست، بعید به نظر می‌رسد که این خودرو ساخت کشوری مانند عراق بوده باشد و به احتمال خیلی زیاد این خودرو متعلق به خود ایران است.

1395-06-03

دیدگاهتان را بنویسید