ربات خانگی کوری برای کودکان داستان‌های شبانه می‌خواند

ربات خانگی کوری

ربات خانگی کوری برای کودکان داستان‌های شبانه می‌خواند

ربات خانگی کوری (Kuri) که اخیر توسط یک شرکت نوپا معرفی شده است، می‌تواند شما را از مصائب خواندن شبانه داستان های کودکانه رها کند.

مدتهاست که شاهد ساخت و معرفی ربات های شخصی و خانگی از سوی سازندگان مختلف در سراسر جهان هستیم؛ رباتهایی که می‌توانند بخش عظیمی از کارهای مربوط به منزل را انجام دهند. یکی از آخرین ربات های شخصی که اخیرا معرفی شده ربات خانگی کوری است.

برای حضور در نمایشگاه CES 2017، یکی از استارت آپای شرکت بوش به نام “میفیلد رباتیک” از ربات کوری رونمایی می‌کند. این ربات خانگی در حدود 20 اینچ قد دارد و گزینه‌ای مناسب برای افراد علاقمند به زندگی در خانه های هوشمند است، زیرا به راحتی با دیگر دیوایس های این گونه منازل هماهنگ می‌شود.

ربات خانگی کوری با توانمندیهای خاص

ربات یاد شده می‌تواند با ژست ها و حرکات انسان گونه مانند حرکات صورت و سر و نیز با صدای مناسب خود به سوالات مختلف پاسخ دهد. همچنین قادر است با دوربین 1080 پیکسلی خود از خانه مراقبت کرده، موسیقی اجرا کند و برای کودکان خردسال کتاب بخواند. برنامه ریزی این ربات آسان بوده و با استفاده ازIFTTT می توانید آن را در تعامل با دیگر دیوایس های هوشمند خانگی قرار دهید.

این ربات مانند جارو برقی های رباتیک در داخل منزل حرکت می کند و از برخورد با اشیاء و لوازم داخل منزل اجتناب میکند. همچنین قادر است افراد مختلفی که در یک منزل زندگی می کنند را شناسایی کرده و جالبتر اینکه در زمان خالی شدن شارژ باتری خود را به جایگاه شارژ می‌رساند.

متاسفانه در حال حاضر ربات کوری وارد بازار نمی‌شود و برای خرید یکی از آنها باید مدتی دیگر تحمل کرد، زیرا میفیلد رباتیک درصدد است آن را در فصل تعطیلات معرفی کند

به نظر می‌رسد رباتی که دارای چنین ویژگی‌هایی باشد می‌تواند یک دستیار خوب و یک ماشین سرگرم کننده و کارآمد باشد که محیط منزل را بیش از پیش آرام و لذت بخش خواهد کرد.

فروشگاه اینترنتی جانبی فروش لنز موبایل و ماکت موبایل ، حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس 2017 (CES 2017)

1395-10-15

دیدگاهتان را بنویسید