رندر گوشی Nokia P1 منتشر شد؛ گویا نوکیا به میدان باز می‌گردد

گوشی Nokia P1

رندر گوشی Nokia P1 منتشر شد؛ گویا نوکیا به میدان باز می‌گردد

رندری از یک گوشی هوشمند اندرویدی خبرساز شد، می‌گویند این رندر به گوشی Nokia P1 تعلق دارد. به ماه مه 2014 بازمی‌گردیم، نوکیا به یک سری از معاملات تجاری خاص روی آورده که مجوز استفاده از نام این شرکت برای ساخت تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند اندرویدی، تحت شرایطی خاص واگذار می‌شود. در میان کمپانی‌های شرکت کننده در این معامله تجاری، نام‌هایی چون فاکسان (Foxconn) و HMD نیز دیده می‌شود. مورد دوم کمپانی است که توسط مدیران سابق بخش تلفن‌های همراه مایکروسافت تاسیس شده است.

امروز رندری از یک گوشی هوشمند در فضای مجازی منتشر شد. ادعا شده که این رندر مربوط به یک گوشی هوشمند اندرویدی جدید تحت برند تجاری نوکیا است. این گوشی، نوکیا پی 1 معرفی شد.

رندرینگ فرآیند تولید یک تصویر دو بعدی یا سه بعدی از یک مدل است که توسط برنامه‌های کامپیوتری انجام می‌شود. تصویر حاصله از فرآیند رندرینگ، رندر نامیده می‌شود.

رندر گوشی Nokia P1 منتشر شد؛ گویا نوکیا قصد دارد تا به میدان رقابت گوشی‌های هوشمند باز گردد

گوشی Nokia P1 توسط مهندسان کمپانی‌های InFocus و شارپ توسعه یافته است. شاید به‌یاد داشته باشید که کمپانی فاکسان در اوایل ساری جاری، شارپ را به ‌قیمت 6.2 میلیارد دلار خریداری کرد؛ بنابراین همه چیز به نظر درست می‌رسد. قطعات پازل به‌درستی در کنار هم قرار گرفته‌اند.

این گوشی احتمالا در رنگ‌های آبی و salmon در دسترس خواهد بود. متاسفانه هیچ اطلاعات دیگری از قیمت‌گذاری، مشخصات و زمان عرضه‌ی آن وجود ندارد. نوکیا هیچ جزئیاتی را تائید نکرده، پس مطابق این‌گونه خبرها رفتار می‌کنیم. اندکی نمک به‌عنوان چاشنی برای خواندن این مطلب ضروری به نظر می‌رسد.

با توجه به مفاد قرارداد با کمپانی مایکروسافت، نوکیا حق ندارد که تا سومین کوارتر سال 2016 گوشی هوشمند جدیدی تحت برند نوکیا عرضه کند. پس به این شکل می‌توان حدس زد که در سه ماهه جاری هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و اگر این خبر درست باشد؛ گوشی Nokia P1 بعد از این کوارتر جلوه‌گری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید