روسای شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در برج ترامپ خواستار کاهش مالیات‌ها شدند

برج ترامپ

روسای شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در برج ترامپ خواستار کاهش مالیات‌ها شدند

همان‌طور که در جریان هستید روز گذشته روسای بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی با حضور در برج ترامپ (Trump Tower) با رییس جمهور آینده آمریکا به گفتگو پرداختند. به‌علاوه تعدادی از خبرنگاران منتخب همچون برد جفی (Bradd Jaffy)، برخی از زوایای این مراسم را پوشش دادند.

البته نباید تصور کنید که حضور این افراد تاثیرگذار تنها برای اطاعت دستورهای ترامپ بوده، بلکه آنها نیز درخواست‌هایی داشتند. اگر به یاد داشته باشید اواخر آبان ماه بود که رییس جمهور منتخب مردم آمریکا از برنامه مالیاتی خود برای کمپانی‌های بزرگ و پول آنها در بانک‌های خارجی سخن گفت.

برج ترامپ میزبان افراد مهمی همچون گری کوهن، پیتر تیل و ویلبر راس بود

به‌نظر حالا روسای این شرکت‌ها قصد وارد کردن پول خود به بانک‌های داخلی آمریکا را داشته و از ترامپ می‌خواهند که برنامه مالیاتی خود را عملی کند. شاید در جریان نباشید اما طبق قانون آمریکا، به تمام سرمایه‌ی شرکت‌های خارجی مالیات تعلق نگرفته و تنها بخشی از آن که در این کشور خرج می‌شود، مشمول مالیات خواهد بود. در حال حاضر نرخ مالیاتی در نظر گرفته شده برای شرکت‌های آمریکایی 35 درصد است که ترامپ قصد کاهش آن را دارد.

به‌علاوه افراد حاضر در برج ترامپ خواستار تغییر قوانین مربوط به مهاجرت افراد خارجی به آمریکا هستند تا کار استخدام افراد توان‌مند خارجی در این شرکت‌ها آسان‌تر شود. همچنین آنها می‌خواهند ترامپ از سختگیری فارغ‌التحصیل شدن در دانشگاه‌های آمریکا بکاهد. هرچند شاید چنین درخواست‌هایی باب میل افرادی که به دونالد ترامپ رای داده‌اند، نباشد، چراکه جلوگیری از مهاجرت و قبول افراد دیگر در دانشگاه‌های این کشور، باعث افزایش موقعیت‌های شغلی برای جوانان آمریکایی می‌شود.

برج ترامپ

یکی از مواردی که در این رویداد توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرد، راحت بودن دونالد ترامپ در میان حضار بود:

من اینجا هستم تا به پیشرفت شما کمک کنم. البته تاکنون عملکرد شما بسیار خوب بوده و من از تکرار این حرف لذت می‌برم. در واقع همه صحبت ما پیرامون تکرار همین موضوع می‌چرخد، به همین خاطر تمام افرادی که در این اتاق هستند، حداقل باید کمی مرا دوست داشته باشند!

به‌ نظر می‌رسد دلیل دعوت بزرگان دنیای تکنولوژی به برج ترامپ ، صحبت از تمایل او برای کمک و اجابت خواسته‌های آنها در هر زمان بوده است. اگر به بخش پایانی صحبت‌های ترامپ دقت کنید، احتمالا متوجه تلاش او برای جلب نظر این افراد و نزدیک شدن به آنها خواهید شد.

به‌علاوه ترامپ می‌خواهد انجام معاملات با کشورهای دیگر را آسان‌تر از همیشه کند:

اگر هر نظری در این مورد دارید، از آن استقبال می‌کنیم. احتمالا مشکلات شما نسبت به دیگر شرکت‌ها بسیار کمتر باشد.

اما آیا این تمام موضوعاتی بوده که در این جلسه اسرارآمیز به آن اشاره شده است؟

1395-09-25

دیدگاهتان را بنویسید