رونمایی ARM از معماری DynamIQ با تمرکز بر روی چیپست های هوش مصنوعی

رونمایی ARM از معماری DynamIQ با تمرکز بر روی چیپست های هوش مصنوعی

کمپانی ARM نسل جدیدی از طراحی پردازنده های خود را رونمایی کرد: منظور یک معماری جدید به نام DynamIQ است. چیپست هایی که با استفاده از معماری DynamIQ طراحی می شوند، می‌توانند به مراتب ساده‌تر پیکربندی شوند که در نتیجه به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد از آن برای اتصال طیف وسیعی از پردازنده‌ها استفاده کنند. این می‌تواند منجر به ساخت سیستم های مبتنی بر چیپ قدرتمندتری شود، اما همچنین پردازنده‌ها می‌توانند بهتر از حال حاضر وظایف هوش مصنوعی را پردازش کرده تا به طور مثال اتومبیل های خودران بتوانند قدرت بالاتری را برای رانندگی در جاده‌ها به دست آورند.

جان رانکو مسئول بازاریابی محصولات ARM در این مورد می‌گوید:

این یک گام مثبت در مورد چگونگی ساخت پردازنده‌ها است و راهی است که می‌تواند پردازنده های ما را با یکدیگر مرتبط کند. قطعا این معماری در گوشی های هوشمند و تبلت ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اما همچنین در اتومبیل ها و طیف وسیعی از دیگر دستگاه ها نیز تعبیه خواهد شد.

این تکنولوژی در مجموع تا 50 درصد عملکرد را در محاسبات هوش مصنوعی طی 3 الی 5 سال آینده افزایش می‌دهد. شرکت ARM معتقد است که هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به مرکز اصلی محاسبات تلفن همراه هست که از طریق دستیاران هوشمند در حال حرکت رو به جلو است. علاوه بر این شاهد حضور آن‌ها در وسایل نقلیه خودران و سایر محصولات متفکر خواهیم بود.

معماری DynamIQ شرکت ARM

عرضه گوشی های 16 هسته ای به لطف معماری DynamIQ شرکت ARM

معماری DynamIQ در سطوح فلز و سیلیکون امکانات جدیدی را برای پردازنده های چند خوشه‌ای ممکن می‌سازد. در حالی که پردازنده های 4 و 8 هسته‌ای معمولا در خوشه های دو یا چهار هسته‌ای قرار می گیرند، معماری DynamIQ تنظیمات لیبرالی همانند 1+3 و یا 1+7 هسته‌ای را قادر می‌سازد. یک خوشه واحد که می‌تواند تا 8 هسته را در خود جای دهد، بنابراین با استفاده از این معماری می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه گوشی های هوشمندی 16 هسته‌ای باشیم.

1396-01-02

دیدگاهتان را بنویسید