ریزر با خرید شرکت Nextbit پا به صنعت گوشی های هوشمند گذاشت

ریزر با خرید شرکت Nextbit پا به صنعت گوشی های هوشمند گذاشت

شرکت Nextbit یک تولیدکننده نوپا بوده که سازنده گوشی های هوشمند رابین (Robin) است. امروز در اخباری تازه اعلام شد که کمپانی ریزر (Razer) ، سازنده پرآواز محصولات گیمینگ شامل کامپیوترهای قدرتمند و لوازم جانبی مخصوص گیم اقدان به خرید این تولیدکننده کرده است. ریزر می‌گوید که اواخر ماه جاری موفق به کسب لایسنس شرکت Nextbit شده است، اگرچه مبلغ رد و بدل شده بین این دو شرکت هنوز منتشر نشده است.

زین پس شرکت Nextbit به عنوان بخشی از ریزر بر روی طراحی گوشی های موبایل منحصر به فرد و تجربیات کاربری تمرکز خواهد داشت. این خرید می‌تواند حساسیت هایی را نیز به همراه داشته باشد، چرا که با توجه به سلیقه خاص مخاطبین کمپانی Razer باعث می‌شود تا کار نکسبیت در ساخت محصولات آینده سخت و سخت‌تر شود. البته در این بین خریداران گوشی های رابین شرکت Nextbit نیز نگرانی‌هایی را نسبت به محصولاتی که خریداری کرده‌اند دارند.

پشتیبانی از گوشی های قدیمی شرکت Nextbit تا فوریه سال 2018

آن‌ها در خصوص آینده گوشی های خود نگران هستند و نمی‌دانند تا چه زمانی پشتیبانی از گوشی هوشمندشان ادامه پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است گارانتی محصولات آن‌ها بعضا از مدت زمان شش ماهه تجاوز می‌کند، درحالی که آپدیت های نرم افزاری شامل پچ های امنیتی تا ماه فوریه سال 2018 میلادی (از همین حالا تا 1 سال دیگر) ادامه پیدا خواهد کرد. با این حال تا چندی دیگر گوشی های رابین از مجاری رسمی نیز دیگر به فروش نخواهند رسید.

دو شرکت ریزر و نکسبیت هیچ صحبتی در خصوص برنامه ریزی‌هایشان جهت عرضه گوشی های هوشمند جدید نکرده‌اند. با این اوصاف، در حالی که ریزر شاید هیچگاه به تنهایی مشغول ساخت یک گوشی هوشمند نشود و با نظارت بر روی ساخت گوشی های هوشمند آینده شرکت Nextbit سعی بر آن داشته باشد تا به نوعی مدیریت کلی این دسته از محصولات را در اختیار داشته باشد. ما همچنان باید منتظر بمانیم تا زمان مشخص کننده برخی از این حقایق باشد.

1395-11-12

دیدگاهتان را بنویسید