زوم فوق العاده دوربین و یافتن هواپیما از مایل ها دورتر

زوم فوق العاده دوربین

زوم فوق العاده دوربین و یافتن هواپیما از مایل ها دورتر

صنعت دوربین های دیجیتال در چند سال اخیر پیشرفت شگرفی را به خود دیده است، بطوری که داشتن دوربین های دیجیتال حرفه ای چند مگاپیکسلی دیگر منحصر به عکاسان حرفه ای نبوده و در دست مردم عادی نیز به وفور دیده می شود و این دسته از مشاغل دوربین های با سطوح بسیار بالاتری را مورد استفاده قرار می دهند. پس از مدت ها تلاش کمپانی های مختلف و معروف در این زمینه همچون کانن و نیکون، دوربین های دیجیتال به حدی از کیفیت در عکسبرداری رسیده اند تا این شرکت ها زمینه رقابت خود را تغییر داده و به جای بالا بردن کیفیت و مگاپیکسل بیش از پیش محصولات خود، بر روی زوم فوق العاده دوربین و خاصیت بزرگنمایی آن ها تمرکز نمایند.

زوم فوق العاده دوربین و دیدن اشیاء از فاصله های کیلومتری

در نظر داشته باشید تمامی دوربین ها حتی دوربین های گوشی های هوشمند عملیات بزرگنمایی را انجام می دهند، اما عملا کیفیت را قربانی این فرآیند مینمایند، پس زوم فوق العاده دوربین به عکاسی از کیلومترها دورتر از سوژه با حفظ کیفیت اشاره می نماید.

در فیلمی که در ادامه مشاهده می کنید، در نظر اول و بدون چشم مسلح آسمان صاف و فاقد هرگونه شیء پرنده در دل خود به نظر می رسد. در ادامه با بزرگنمایی دوربین اگر که فردی تیزبین باشید به زودی وجود یک پرنده در آسمان را حدس می زنید، اما نه، انگار که شیء مورد نظر یک هواپیما است. نکته جالب اینجاست که شما به وجود این هواپیما در آسمان هرگز و تحت هیچ شرایطی پی نمیبردید، مگر اینکه بطور اتفاقی دوربین خود به سمت آسمان نشانه رفته و زوم 200x آن را فعال مینمودید. زوم فوق العاده دوربین به حدی است که می توان مدل هواپیما را نیز از روی آن تشخیص داد. البته همانند دیگر شاخه های تکنولوژی این صنعت نیز از پیشرفت دست نخواهد کشید، پس به زودی قادر خواهیم بود تا از خلبان هواپیما نیز در چنین وضعیتی عکاسی کنیم.

در بازار امروز مدل های زیادی وجود دارند که تحت عنوان سوپر زوم شناخته شده و عکاسان را قادر به زوم فوق العاده دوربین مینمایند. از جمله این مدل ها میتوان به محصول شگفت انگیز و در عین حال بسیار سنگین نیکون مدل Coolpix P900 اشاره کرد.

1395-07-21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.