ساخت اولین پل چاپی جهان به وسیله چاپگر سه بعدی در مادرید

ساخت اولین پل چاپی جهان به وسیله چاپگر سه بعدی در مادرید

اولین پل چاپی جهان در پایتخت اسپانیا یعنی مادرید ساخته شد. موسسه معماری پیشرفته کاتالونیا (IAAC)، اولین پل عابر پیاده که به وسیله‌ی چاپگر سه بعدی طراحی و ساخته شده را در یکی از پارک‌های مادرید نصب کرده است. این پل عابر از سه بخش چاپی با مجموع طول 12 متر و عرض 1.75 متر ساخته شده است.

در ساخت اولین پل چاپی جهان در مادرید از آثار آنتونی گائودی الهام گرفته شده است

موسسه معماری پیشرفته کاتالونیا در اسپانیا با همکاری یک تیم از معماران و مهندسان، اولین پل چاپی جهان را از جنس سیمان تقویت شده با تزریق ترموپلاستیک پلی پروپلین ساخته و در مادرید نصب کرده است. طراحان موسسه IAAC در ساخت این پل از آثار معمار مشهور اسپانیا یعنی آنتونی گائودی (Antoni Gaudi) الهام گرفته‌اند.

اولین پل چاپی جهان

در سال‌های اخیر، ساخت اشیای بزرگ و غول‌پیکر توسط چاپگرهای سه بعدی بسیار گسترده شده و از مواد گوناگونی برای ساخت این وسایل چاپی استفاده می‌شود. در سال گذشته نیز یک ساختمان بزرگ اداری به طور کامل به وسیله‌ی چاپگر سه بعدی و از ترکیب سیمان در دبی ساخته شد. همچنین یک شرکت ایتالیایی نیز قصد دارد چاپگر سه بعدی عظیمی را بسازد که توانایی ساخت سازه‌های مختلف از گل و فیبرهای طبیعی را دارد. شرکت هلندی MX3D هم مشغول ساخت یک پل چاپی فولادی با استفاده از فناوری چاپگرهای سه بعدی در کانال آمستردام است.

اولین پل چاپی جهان

1395-11-15

دیدگاهتان را بنویسید