سامسونگ تبلیغات اگزینوس 9 را آغاز کرد؛ این می‌تواند پردازنده گلکسی اس 8 باشد؟

سامسونگ تبلیغات اگزینوس 9 را آغاز کرد؛ این می‌تواند پردازنده گلکسی اس 8 باشد؟

سامسونگ تبلیغات اگزینوس 9 را آغاز کرد؛ این می‌تواند پردازنده گلکسی اس 8 باشد؟

سال گذشته و مطابق دوره‌های اخیر، سامسونگ پرچمداران سری گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج خود را با دو پردازنده‌ی متفاوت روانه‌ی بازار کرد. در بازار ایالات متحده‌ی آمریکا و چند کشور دیگر، کاربران می‌توانستند دیوایس‌ های خود را با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ خریداری کنند و این در حالی بود که کاربران سایر نقاط جهان، پردازنده‌ی اگزینوس سری ۸ را دریافت می‌کردند. حالا این اتفاق در سری گلکسی اس ۸ نیز عملی خواهد شد و این بار، پردازنده‌ی اگزینوس 9 (Exynos 9) است که خبرساز شده است.

احتمالا می‌دانید که بخش عظیمی از فاز اولیه‌ی تولید پردازنده‌ی اسپندراگون ۸۳۵ که توسط کوالکام و به طور مشترک با سامسونگ در حال تولید است، قرار است در خطوط تولید گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس به کار گرفته شود. اما امسال هم مطابق گذشته قرار است دو نسخه‌ی متفاوت از پرچمداران این برند کره‌ای به فروش برسد و در کنار مدل‌هایی که مجهز به محصول کوالکام هستند، مدل‌هایی نیز از پردازنده‌ی اگزینوس تولید شده توسط خود سامسونگ بهره خواهند برد.

با وجود این که تا به اینجا تصور میکردیم این پردازنده‌ی تولید شده توسط سامسونگ، همان اگزینوس ۸۸۹۰ باشد، اما گویا این‌طور نخواهد بود و کمپانی کره‌ای برنامه‌های ویژه‌ای برای سری اس ۸ خود در نظر گرفته است. در واقع به تازگی تیزر تبلیغاتی جدیدی از سوی سامسونگ منتشر شده است که نام اگزینوس 9 بر روی آن به چشم می‌خورد و به همین جهت احتمال می‌دهیم که از این سری در گلکسی اس ۸ و مدل پلاس آن استفاده شود.

شاید در گلکسی اس ۸ شاهد به‌کارگیری اگزینوس 9 نباشیم

سامسونگ تبلیغات اگزینوس 9 را آغاز کرد؛ این می‌تواند پردازنده گلکسی اس 8 باشد؟

بنابراین به نظر می‌رسد که سامسونگ تشخیص داده است که این پردازنده‌ی جدید که قرار است نقش مهمی برای تشکیل مغز متفکر پرچمداران سال ۲۰۱۷ این کمپانی را ایفا کند، لایق یک ارتقای ورژن کامل است و به همین دلیل از نامگذاری جدیدی برای آن استفاده کرده است. البته لازم است بدانید که اینها تنها گمانه‌زنی‌هایی هستند که ما از روی تصویر تبلیغاتی بالا که دقایقی پیش توسط حساب کاربری رسمی بخش تولید چیپست‌های کمپانی سامسونگ بر روی توییتر منتشر شده است، انجام می‌دهیم و ممکن است که سامسونگ هیچ برنامه‌ای برای استفاده از این تراشه در گوشی‌های پرچمدار جدید خود نداشته باشد.

در ضمن با توجه به این که به ایام برگزاری کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلون (MWC 2017) بسیار نزدیک شده‌ایم، احتمال می‌رود که در این نمایشگاه برای اولین بار و به طور رسمی با این قطعه‌ی جدید آشنا شده و از قابلیت‌های سخت افزاری آن مطلع شویم. مشابه اسنپدراگون ۸۳۵، پیش‌بینی میشود که سری اگزینوس 9 نیز با بهره‌گیری از فناوری طیف‌نگاری ۱۰ نانومتری سامسونگ به تولید برسد. اگر همان مشخصات اگزینویس ۸۸۹۵ را برای این سری نیز در نظر بگیریم، احتمالا شاهد یک پردازنده‌ی هشت هسته‌ای با چهر هسته‌ی‌ سفارشی M2 و چهار هسته‌ی ARM Cortex-A53 در کنار پردازنده‌ی گرافیکی جدید Mali-G7 خواهیم بود.

1395-11-30

دیدگاهتان را بنویسید