سامسونگ ISOCELL : برند جدید کره‌ای‌ها برای سنسور دوربین گوشی های هوشمند

سامسونگ ISOCELL

سامسونگ ISOCELL : برند جدید کره‌ای‌ها برای سنسور دوربین گوشی های هوشمند

برند جدید سامسونگ ISOCELL به منظور تولید سنسورهای دوربین گوشی های هوشمند و افزایش کارایی آنها به صورت رسمی توسط این کمپانی کره‌ای معرفی شد.

دوربین های جدید از برند سامسونگ ISOCELL در چهار دسته مختلف تولید می‌شوند

در واقع این برند که تحت عنوان “Samsung ISOCELL” شناخته می‌شود، جایگزینی برای سنسورهای قبلی سامسونگ که از سال 2014 در برخی از پرچمداران استفاده شده بودند، خواهد بود. به گفته سازندگان، دوربین های جدید آنها قرار است در چهار دسته اصلی Bright (درخشان)، Fast (سریع)، Slim (باریک) و Dual (دوگانه) تولید شوند.

Dual مجموعه‌ای از سنسورها هستند که می‌توانند در ترکیب‌های مختلف دوتایی کنار یکدیگر قرار گیرند. در واقع از این سنسورها در دوربین های دوگانه استفاده خواهد شد. سنسورهای Bright می‌توانند تصاویر مختلف را در محیط‌های کم‌نور و با دامنه رنگ بالا با نویزی پایین ثبت کنند. سنسورهای Fast همان‌طور که از نام‌شان پیداست، به منظور افزایش سرعت فوکوس و ردیابی اشیای متحرک مختلف حتی در محیط‌های تاریک طراحی شده‌اند تا هیچ سوژه‌ای هنگام فیلمبرداری و یا عکاسی جا نماند. در نهایت، Slim نیز با استفاده از کوچک‌ترین پیکسل‌های موجود (با اندازه‌ای بین 0.9 تا 1.0 میکرومتر)، امکان تولید ماژول‌ها برای گوشی هایی را فراهم می‌کند که در آنها، فضا اهمیت بالایی دارد.

بن هور (Ben Hur)، معاون بخش ” System LSI” در شرکت سامسونگ در رابطه با این برند جدید چنین می‌گوید:

سامسونگ ISOCELL برندی‌ست که ماهیت ما در پیشگام‌ بودن تکنولوژی های پیکسل را به تصویر می‌کشد. ما انتظار داریم کاربران به واسطه این برند، به راحتی عملکرد دوربین را تصدیق کرده و نسبت به کیفیت کلی آن اعتماد داشته باشند.

1396-04-08

دیدگاهتان را بنویسید