سانگ یانگ تیوولی در تست ایمنی EuroNCAP، سه ستاره دریافت کرد

سانگ یانگ تیوولی

سانگ یانگ تیوولی در تست ایمنی EuroNCAP تنها سه ستاره دریافت کرد

مدتی است که خودروی سانگ یانگ تیوولی (Ssang Yong Tivoli) در بازار ایران حاضر شده و با توجه به امکانات و قیمت نسبتا مناسب خود توانسته به فروش خوبی دست پیدا کند. تیوولی که در دسته‌ی کراس اوورهای کوچک قرار دارد از آپشن‌ها و ظاهر خوبی برخوردار است و اخیرا نیز در تست ایمنی موسسه‌ی معتبر EuroNCAP توانست سه ستاره از 5 ستاره را دریافت کند.

با توجه به علاقه‌ی مشتریان ایرانی به خودروهای شاسی بلند و کراس اوور، سانگ یانگ تیوولی با امکانات و قیمت نسبتا خوب خود در بازار ایران مورد استقبال قرار گرفت. با این وجود بسیاری از منتقدان و کارشناسان خودرو از نبود تست ایمنی معتبر برای این خودرو انتقاد می‌کردند. Tivoli در موسسه ایمنی کره جنوبی، 5 ستاره را دریافت کرده بود اما بسیاری از کارشناسان به اختلاف سطح استاندارد کره جنوبی و اروپا اشاره می‌کردند و آن را خیلی معتبر نمی‌دانستند.

سانگ یانگ تیوولی

امتیازهای سانگ یانگ تیوولی در تست ایمنی EuroNCAP

اخیرا موسسه معتبر EuroNCAP  مدل 2016 این خودرو را تست کرده و نتایج آن را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، سانگ یانگ تیوولی موفق به کسب تنها 3 ستاره از 5 ستاره‌ی ایمنی شد. این خودروی کراس اوور در بخش ایمنی بزرگسال، 28.3 امتیاز و 74 درصد از امتیاز کل و در بخش خردسالان نیز 30.4 امتیاز و 62 درصد از امتیاز کل را کسب کرد. همچنین، تیوولی در بخش حفاظت از عابر پیاده با دریافت 23.2 امتیاز، موفق به کسب 55 درصد از امتیاز کل شده است. در بخش دستیارهای ایمنی هم 3 امتیاز و 25 درصد از کل امتیاز به این خودرو تعلق گرفت.

سانگ یانگ تیوولی

سانگ یانگ تیوولی در اروپا با تجهیزات ایمنی بیشتر مانند FCW و AEBS عرضه می‌شود و این نسخه توانسته 4 ستاره از 5 ستاره‌ی ایمنی را از EuroNCAP دریافت کند؛ اما این نسخه در کشور ما عرضه نمی‌شود و در واقع نسخه‌ای که در کشورمان به فروش می‌رسد توانسته تنها 3 ستاره‌ی ایمنی را از آن خود کند.

سانگ یانگ تیوولی

تست ایمنی سانگ یانگ تیوولی در EuroNCAP

خودروهایی مانند رنو کپچر، پژو 2008 و نیسان جوک در کلاس سانگ یانگ تیوولی قرار دارند و به نوعی رقیب آن محسوب می‌شوند. جالب است که تمامی این خودروها توانسته‌اند 5 ستاره‌ی ایمنی را از موسسه‌ی EuroNCAP دریافت کنند و به این ترتیب واضح است که Tivoli سطح پایین‌تری در بخش ایمنی در برابر رقبای خود دارد. این طور به نظر می‌رسد که مالک شرکت سانگ یانگ یعنی ماهیندرا، برای ساخت یک خودروی مقرون‌به‌صرفه تصمیم گرفته در بخش ایمنی تیوولی کوتاهی کند.

سانگ یانگ تیوولی

1395-10-27

دیدگاهتان را بنویسید