سبک جدیدی از اتصال به اینترنت به لطف پرتاب ماهواره اکواستار 19

ماهواره اکواستار 19

سبک جدیدی از اتصال به اینترنت به لطف پرتاب ماهواره اکواستار 19

در آخرین روزهای سال 2016 میلادی، ماهواره اکواستار 19 از پایگاه فضایی کیپ کارناوال در فلوریدا و بر روی موشک سوخت جامد اطلس 5 به مدار زمین ارسال شد. این ماهواره ارتباطی پیشرفته یک ماهواره‌ی باند پهن پرقدرت است که توسط شرکت ULA ساخته شده و قرار است سبک جدیدی را از اتصال مردم به اینترنت ارائه دهد.

ماهواره اکواستار 19 (EchoStar 19) پس از استقرار، در بالای یک نقطه از جهان باقی خواهد ماند اما خود را با سرعت گردش زمین منطبق می‌کند. این امر به ماهواره اجازه می‌دهد تا به ارائه‌ی خدمات برای شرکت HughesNet در آمریکای شمالی بپردازد. این ماهواره از مدار زمین‌ثابت خود در ارتفاع 36 هزار کیلومتری زمین، سبک جدید از اتصال مردم به اینترنت را ایجاد خواهد کرد.

ماهواره اکواستار 19

ماهواره اکواستار 19 که با نام ژوپیتر 2 نیز شناخته می‌شود، قدرتمندترین ماهواره‌ی ارتباطی اینترنتی است که تا به امروز ساخته شده است. سیگنال‌ها از ماهواره به یک دیش کوچک و برعکس منتقل می‌شوند و پس از آن به تمام ایستگاه‌های زمینی و روترهای خانگی ارسال خواهند شد.

پوشش هوایی ماهواره اکواستار 19

البته خدمات ارائه‌شده توسط این ماهواره تنها به زمین محدود نمی‌شود و پوشش هوایی نیز خواهد داشت. این خدمات قرار است از تابستان سال آینده برای مشتریان هواپیماهای مسافربری ارائه شود. شرکت ULA در سال 2016، دوازده موشک را پرتاب کرد که موشک اکواستار 19 آخرین آن‌ها بود. همچنین این پروژه، صد و پانزدهمین پرواز در تاریخ 10 ساله‌ی این شرکت بوده است.

1395-10-03

دیدگاهتان را بنویسید