سود 8 تریلیونی سامسونگ پس از شکست گلکسی نوت 7

سود 8 تریلیونی سامسونگ

سود 8 تریلیونی سامسونگ پس از شکست گلکسی نوت 7

سود 8 تریلیونی سامسونگ در سه ماهه آخر سال 2016 برای بسیاری که شاهد شکست پرچمدار این شرکت در این سال بودند، امری شگفت‌انگیز و غیر ممکن می‌نماید.

یقینا مشکلاتی که در خصوص انفجار گلکسی نوت 7 بوجود آمد و متعاقب آن متوقف کردن تولید این محصول و جمع‌آوری آن از بازار، به هیچ عنوان مورد نظر مدیران سامسونگ نبود. این فرایند می‌توانست ضربات جبران‌ناپذیری به این برند مشهور وارد کند و سهم بزرگی از بازار را از چنگ آن در آورد.

سود 8 تریلیونی سامسونگ در گمانه زنی های تحلیل گران

با این وجود پیش‌بینی متخصصان امر نشان می‌دهد که این بحران چندان تاثیری بر روی سود دریافتی توسط سامسونگ نداشته است. بر اساس گمانه‌زنی تحلیل‌گران نهادهای معتبر، سامسونگ در سه ماهه آخر سال 2016 به میزان 8/7 تریلیون وون (واحد پول کره جنوبی) سود عملیاتی داشته است.

بر اساس پیش‌بینی معتبر دیگری، سود عملیاتی سامسونگ در زمان یاد شده در حدود 8/5 تریلیون وون بوده است. این رقم با وجود آنکه کمتر از رقم قبل است، اما در قیاس با سود کسب شده توسط سامسونگ در سه ماه سوم سال که 5/2 تریلیون وون بوده است، رقم بالایی را نشان می دهد.

باید توجه داشت که سود عملیاتی کسب شده توسط سامسونگ در سه ماهه آخر سال هنوز توسط شرکت تایید نشده است، اما در صورتی که تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مطرح شده در این زمینه درست باشد، می‌توان تنها یک نتیجه گرفت: اینکه برند سامسونگ آنچنان قدرت و افسونی دارد که شکستی مانند گلکسی نوت 7 هم چندان تاثیری برآن نداشته است!

متخصصین همچنین به پیش‌بینی سود کسب شده توسط سامسونگ در سال 2017 پرداخته و برای آن رقمی در حدود 36/8 تریلیون وون معادل 30/95 میلیارد دلار تخمین زده‌اند.

در حال حاضر سامسونگ درصدد است تا خاطره تلخ گلکسی نوت 7 را فراموش کند و بار دیگر با معرفی گوشی جدید گلکسی اس 8 در بازار ارز اندام کند. احتمال می‌رود در ماه آوریل سال جدید میلادی شرکت سامسونگ پرچمدار جدید خود را به بازار معرفی نماید.

1395-10-07

دیدگاهتان را بنویسید